Ważniejsze od Piłkarskich Mistrzostw Świata
04 czerwca 2013 | 10:22 | ts / pm Ⓒ Ⓟ
Obchody Światowego Dnia Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Rio de Janeiro, mają dla gospodarza tego wydarzenie – Brazylii – ogromne znaczenie.
Podkreślił to krajowy dyrektor międzynarodowego dzieła Kirche in Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) w Brazylii, José Correa, w rozmowie z Radiem Watykańskim.
Jego zdaniem, to wielkie wydarzenie katolickie jest nawet „o wiele ważniejsze niż Piłkarskie Mistrzostwa Świata”, zarówno gdy chodzi o liczbę uczestników, jak i zainteresowanie na całym świecie. Ks. Correa stwierdził, że „młodzi Brazylijczycy będą się po prostu cieszyli, bo wspólna radość przeżywanego święta jest poniekąd ich specjalnością”.
W tym wielkim wydarzeniu uczestniczyć będzie także Kirche in Not, m.in. poprzez wystawę multimedialną na głównym placu w centrum Rio de Janeiro, czy też stwarzając możliwość spowiedzi i opiekę duszpasterską. To międzynarodowe dzieło pomocy partycypuje w ułatwieniu przylotów młodych ludzi z Chin, Sudanu, Jamajki i Peru, „aby byli żywymi świadkami trudnych warunków, w jakich przychodzi im żyć swoją wiarą katolicką” – powiedział ks. Correa.
Ponadto Kirche in Not udzieli pomocy finansowej młodym uczestnikom ŚDM z takich krajów, jak Irak, Egipt czy Haiti. Już wcześniej dzieło częściowo sfinansowało ponad milion egzemplarzy katechizmu dla młodzieży YOUCAT, rozprowadzonych w diecezjach Brazylii.
Obchody Światowego Dnia Młodzieży odbędą się w dniach 23-28 lipca br. Organizatorzy oczekują, że z tej okazji do Rio de Janeiro przybędzie ponad dwa miliony młodych ludzi z całego świata. Wiadomo już, że swój udział zgłosiło dotychczas 500 młodych uczestników z Austrii, po dwa tysiące z Niemiec i Polski. Z Hiszpanii – jak poinformowała tamtejsza Konferencja Biskupów – do Rio de Janeiro wybiera się dotychczas 4000 młodych, z czego połowę stanowią członkowie i sympatycy Drogi Neokatechumenalnej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.