Poznań: warsztaty muzyki liturgicznej „Bóg bogaty w Miłosierdzie”
14 kwietnia 2013 | 19:59 | bt Ⓒ Ⓟ
W Poznaniu zakończyły się trwające od piątku warsztaty zgłębiające muzykę liturgiczną dotyczącą Bożego Miłosierdzia. Wydarzenie zorganizowało Duszpasterstwo Akademickie Morasko działające przy Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
W warsztatach, które odbywały w dniach 12-14 kwietnia pod hasłem „Bóg bogaty w Miłosierdzie”, uczestniczyło 85 osób w różnym wieku z Poznania oraz innych wielkopolskich miejscowości. Przybyły na nie również osoby np. z Warszawy.
Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI ks. Mateusz Napierała, duszpasterz DA Morasko im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego, działający w jego ramach studenci korzystają z gościny Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, które użycza im pomieszczeń. „Chcieliśmy więc w okolicach uroczystości odpustowych zaakcentować pieśni liturgiczne związane z Bożym Miłosierdziem, tym bardziej, że ich twórcami są także osoby prowadzące warsztaty” – tłumaczy ks. Napierała.
Zajęcia warsztatowe prowadził bowiem m.in. Paweł Bębenek z Krakowa, śpiewak, kompozytor oraz dyrygent. Odbywały się one w znajdującym się niedaleko sanktuarium Zespole Szkół Zakonu Pijarów.
„Nasze warsztaty można uznać za kameralne, ale dzięki temu przy nauce pieśni można było zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów wykonywania tych utworów podczas liturgii” – zauważa koordynatorka warsztatów Anna Szeląg, na co dzień prowadząca przy DA Morasko studencki zespół muzyczny „Miłosierdzie”.
Duszpasterstwo Akademickie Morasko im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego działa przy Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego znajdującym się na poznańskim os. Sobieskiego. Duszpasterstwo tworzono z myślą o studentach leżącego w pobliżu Campusu Morasko Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.