Bydgoszcz: pokaz filmu „October Baby”
28 lutego 2013 | 23:11 | jm Ⓒ Ⓟ
Kilkaset osób weźmie udział w czterech projekcjach filmu „October Baby”, które zaplanowano przy Bazylice Mniejszej św. Wincentego á Paulo w Bydgoszczy. Pierwsze spotkanie, które rozpoczęła Msza św., odbyło się 28 lutego. A wszystko dzięki życzliwości proboszcza ks. Marka Bednarka CM, który wsparł projekt „KoLiber dla życia”.
Akcja Stowarzyszenia „KoLiber” jest prowadzona na rzecz obrony życia od poczęcia. Ma na celu uświadomienie polskiego społeczeństwa na temat tego, czym jest aborcja oraz jak poważnym problemem społecznym jest zabijanie nienarodzonych dzieci. – Na każdy pokaz przygotowaliśmy po prawie dwieście bezpłatnych wejściówek, które szybko się rozeszły – powiedziała Marta Nowicka, prezes bydgoskiego oddziału stowarzyszenia.
Historia braci Erwinów przedstawiona w filmie opowiada o przeżyciach Hannah szukającej swej biologicznej matki. Dziewczyna odkrywa, że urodziła się w trakcie aborcji. Scenariusz filmu został zainspirowany historią Gianny Jessen, która przeżyła własną aborcję. – Według „nowoczesnej terminologii”, poćwiartowanie człowieka, który samodzielnie oddycha, jest zbrodnią. Kiedy jednak samodzielnie nie oddycha, nie wydaje dźwięków, widać ją niewyraźnie na obrazie USG, ten sam czyn nazywa się zabiegiem medycznym. Mówi się o prawach kobiety czy zapobieganiu cierpienia, które dotknęłoby niechciane dziecko. My się temu sprzeciwiamy – dodała Marta Nowicka.
Jak podkreślił proboszcz bydgoskiej bazyliki ks. Marek Bednarek CM, należy tworzyć kampanie społeczne, które mówią o tym, czym jest aborcja. – Film, który mamy okazję oglądać, opowiada właśnie o wielkiej tragedii kobiety, która nie tylko była adoptowana, ale dowiedziała się, że przyszła na świat poprzez nienależycie wykonaną aborcję. Obraz ukazuje cały szereg konsekwencji. To piękny przekaz, a jednocześnie dramat, który opowiada, jak wielkim złem jest aborcja, do czego człowiek może się posunąć. Może zabić ludzkie życie, miłość – powiedział kapłan.
To już druga trasa związana z pokazem tego filmu, która potrwa do czerwca i zakończy się w Toruniu. Pierwsza zakończyła się pod koniec stycznia. Podczas trzech miesięcy film obejrzało na ponad 90 pokazach w 21 miastach blisko 12 tysięcy widzów.
Przy tej okazji partnerem akcji została europejska inicjatywa obywatelska „Jeden z nas”. Dąży ona do zmiany prawa unijnego. Jej efektem ma być zakazanie i zakończenie finansowania aktywności, które wiążą się z niszczeniem ludzkich embrionów, w szczególności w obszarach badań, rozwoju i zdrowia publicznego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.