Rozstrzygnięto XIII Głogowski Festiwalu Szopek
24 grudnia 2012 | 18:35 | kk Ⓒ Ⓟ
W głogowskim Klubie Batalionowym ogłoszono wyniki XIII. Głogowskiego Festiwalu Szopek. Spośród ponad dwustu propozycji konkursowych jury przyznało pięć nagród za zwycięstwa w poszczególnych kategoriach. Chleb, piernik, orzechy włoskie, makaron, plastik, kawa, herbatniki, chrupki, kamienie, opakowania po jajkach i oczywiście bardziej tradycyjne materiały jak papier czy drewno – to budulce szopek zgłoszonych do konkursu.
Celem konkursu jest uświetnienie Świąt Bożego Narodzenia i popularyzacja świątecznych zwyczajów. W tym roku zgłoszono 60 szopek i ponad 100 ozdób świątecznych z Głogowa i okolicznych gmin.
W swoich kategoriach wiekowych nagrodę główną festiwalu otrzymało: Przedszkole Publiczne nr 21, Szkoła Podstawowa nr 7, Gimnazjum w Kotli, a w kategorii otwartej najlepszą szopkę wykonał Tomasz Dziedzic. Ponadto za najlepszą ozdobą świąteczną uznano tę wykonaną przez Marię Januszak.
– Inwencja twórcza autorów jest godna podziwu i jest naprawdę wiele ciekawych prac – wyjaśnia Stefan Górawski, kierownik Klubu 4 Batalionu Inżynieryjnego, który wraz z Akcją Katolicką w Głogowie jest organizatorem konkursu.
Wśród kategorii przedszkolaków główne laury zdobyła grupa z przedszkola w Nielubi. W kategorii szkół podstawowych za najlepszą szopkę uznano tę wykonaną przez Darie Ratowskiej ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim. Natomiast wśród gimnazjalistów zwyciężyła Marlena Foterek z Gimnazjum w Kotli. W kategorii otwartej wygrał Tomasz Dziedzic z Głogowa, a z ozdób świątecznych najwyżej oceniono pracę głogowianki Marleny Januszak.
Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 i Martynę Walas (SP nr 7) uhonorowano nagrodami dodatkowymi za wykorzystanie elementu głogowskiego, Patryka Woźniaka (Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych) za głęboki przekaz duchowy, a w pracy Zuzanny Ryl (Przedszkole Publiczne nr 20) dostrzeżono szczególną oryginalność wypowiedzi. Przyznano wiele wyróżnień.
Patronat honorowy na konkursem objął: Prezydent Głogowa, Starosta Głogowski i Dowódca 4. Batalionu Inżynieryjnego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.