Finał akcji „Wirtualna Choinka”: gwiazdkowe prezenty dla dzieci z ubogich rodzin
17 grudnia 2012 | 20:50 | mag Ⓒ Ⓟ
W ramach akcji "Wirtualna Choinka" 662 dzieci z ubogich rodzin z terenu diecezji warszawsko-praskiej otrzyma w tym roku gwiazdkowy prezent. Już po raz trzeci organizatorami przedsięwzięcia są diecezjalna Caritas oraz Fundacja Kibicuj Rodzinie.
– Do najmłodszych dotarliśmy za pośrednictwem członków Parafialnych Zespołów Caritas, którzy znając sytuację na miejscu wybrali rodziny potrzebujące rzeczywistego wsparcia. Tym sposobem wyłoniliśmy 1025 konkretnych dzieci, które podzieliły się z nami swoimi marzeniami – powiedziała Agata Eldring z Caritas Warszawsko-Praskiej. Niestety, jak dodała, w tym roku tzw. "Świętych Mikołajów" było znacznie mniej niż w roku ubiegłym. Stało się tak z powodu zubożenia polskiego społeczeństwa.
Aby wziąć udział w akcji, trzeba było wejść na stronę www.wirtualnachoinka.net, gdzie znajdowało się 9 ikonek z prezentem. Każda z nich przypisana była innej grupie dzieci z uwzględnieniem wieku i płci. Organizatorzy przewidzieli także paczki dla rodzin, zawierające żywność i chemię gospodarczą.
W tym roku dodano również kategorię uwzględniającą prezenty dla dzieci z Ukrainy. – Prosiły nas one nawet o tak podstawowe rzeczy jak kredki, farby czy bloki – powiedziała Agata Eldring. Zapracowani darczyńcy mogli tym razem kupić prezent także poprzez internet, klikając na obrazek nr 9.
Paczki należało dostarczyć do 15 grudnia do siedziby Caritas przy ul. Kawęczyńskiej 49 na warszawskiej Pradze, lub do siedziby Radia Warszawa. Od 17 grudnia będą one trafiać do poszczególnych parafii diecezji warszawsko-praskiej, skąd jeszcze przed świętami zostaną rozwiezione do dzieci.
Po raz pierwszy „Wirtualna choinka” ruszyła w 2010 r. jako akcja pomocy powodzianom w Sandomierzu i okolicach. W ub. roku świąteczne upominki otrzymało 1072 najuboższych dzieci z Polski i Ukrainy.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.