Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego przyznał KAI „Srebrny Pierścień Jana Pawła II”
20 listopada 2012 | 22:32 | bt Ⓒ Ⓟ
Katolicka Agencja Informacyjna otrzymała podczas odbywającej się w Poznaniu konferencji poświęconej migrantom, 'Srebrny Pierścień Jana Pawła II’ przyznawany przez Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego za zaangażowanie w troskę o Polaków żyjących na obczyźnie.
„Duszpasterze polonijni dziękują za KAI, która tak szeroko informuje o życiu Kościoła. Niech to wyróżnienie tym bardziej angażuje wszystkich dziennikarzy KAI w trosce o to, aby Ewangelia była głoszona w środowiskach emigracyjnych” – podkreślił ks. Wójcik wręczając Srebrny Pierścień Jana Pawła II Marcinowi Przeciszewskiemu, prezesowi i redaktorowi naczelnemu Katolickiej Agencji Informacyjnej.
KAI, jak zaznaczył ks. Wiesław Wójcik, dyrektor Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego (IDE) działającego przy Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej, powołana do istnienia w 1993 r. przez polski episkopat, jest drugą co do wielkości agencją religijną w Europie, a największą w Europie środkowo-wschodniej.
Podczas odbywającej się w Poznaniu międzynarodowej konferencji pt. „Migracje Polaków a nowa ewangelizacja”, IDE wyróżnił także dyplomami wdzięczności i uznania media katolickie zaangażowane w umacnianie wiary naszych rodaków żyjących na obczyźnie.
Wyróżnienia otrzymały Tygodnik Katolicki „Niedziela”, za „wszechstronne wykorzystywanie nowoczesnych form przekazu, jako narzędzi nowej ewangelizacji”, czasopismo „Miłujcie się!” „za szeroką i kreatywną ewangelizację prowadzoną w Polsce i na całym świecie w kilku językach w oparciu o ideę społecznej krucjaty miłości” oraz Miesięcznik Biblijno-Liturgiczny „Msza święta” za „permanentną formację polskich migrantów i za ożywczego ducha wspierania nowej ewangelizacji”.
W poznańskiej konferencji wzięli udział m.in. bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji, migrantolodzy, duszpasterze polonijni z 8 krajów świata, kapłani i klerycy z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej wraz z przełożonym generalnym Towarzystwa Chrystusowego ks. Tomaszem Sielickim TChr oraz siostry ze Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.
Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego został powołany w 1984 r. w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej, utworzonym przez Sługę Bożego kard. Augusta Hlonda (1881-1948) w celu sprawowania duchowej opieki nad Polakami, którzy opuścili swoją ojczyznę.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.