Poznań: Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Integracyjnego, Hebrajskiego i Modlitewnego
26 października 2012 | 23:19 | bt Ⓒ Ⓟ
W Poznaniu rozpoczęły się Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Integracyjnego, Hebrajskiego i Modlitewnego. To propozycja zarówno dla osób mających kontakt z modlitwą tańcem i zaangażowanych w diakonie tańca modlitewnego, jak również tych, które dopiero poznają tajniki modlitwy tańcem.
Warsztaty, które po raz piąty zorganizował „Teatr Droga” im. Jana Pawła II działający w ramach Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Kultury i Ewangelizacji „Droga”, potrwają do niedzieli 28 października. W wydarzeniu odbywającym się w budynkach Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej i sąsiadującego z nią Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczy 60 osób z całego kraju, m.in. z Wrocławia, Warszawy, Zielonej Góry, Lublina, Kołobrzegu i Szczecina.
Sesja rekolekcyjno-warsztatowa zainspirowana słowami: „Kim jesteś Ty, Panie, a kim jestem ja…”, oparta jest na modlitwie psalmami. Prowadzą ją Anna Wieradzka, teolog, katechetka i instruktorka tańca, a jednocześnie twórczyni m.in. musicali ewangelizacyjnych oraz Marek Stecko, aktor, tancerz i nauczyciel tańca, na stałe zawiązany z „Teatrem A” z Gliwic.
Organizatorom zależy na tym, aby po wysłuchaniu Słowa Bożego i własnego ciała, uczestnicy z tego właśnie budowali modlitwę tańcem. Jak wyjaśnia KAI Marek Stecko, osoby, które przyjechały na warsztaty pragną wyrażać siebie modląc się tańcem do Boga. Dlatego w weekend będzie je uczył świadomego ruchu, zachowywania postawy i utrzymywania równowagi.
W sobotę uczestnicy warsztatów będą także wspólnie adorować Najświętszy Sakrament, a w niedzielny poranek uczestniczyć w Eucharystii.
„Teatr Droga” im. Jana Pawła II powstał w 2000 r. w Poznaniu z inicjatywy Heleny Sperskiej-Abbe. Od 2004 r. zyskał osobowość prawną w ramach Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Kultury i Ewangelizacji „Droga”.
„Naszą misją jest dawanie ludziom nadziei i pobudzanie wiary w żywego Boga” – podkreślają członkowie zespołu. Swoją misję, jak dodają, realizują poprzez rozwój duchowy i artystyczny, wnoszenie w kulturę wartości chrześcijańskich, ewangelizację oraz służbę ludziom w duchu miłosierdzia.
W ciągu swojej dwunastoletniej działalności teatr wielokrotnie wystawiał spektakle w kraju, m.in. na festiwalach, w szkołach, kościołach, więzieniach czy domach poprawczych. Odbył on również wyjazdy misyjne, na których prezentował swój program ewangelizacyjno-artystyczny, na Ukrainę, Łotwę, Litwę oraz do Czech.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.