Zielona Góra: powstał punkt konsultacyjny dla więźniów
13 września 2012 | 17:18 | kk Ⓒ Ⓟ
Fundacja Misericordia z Zielonej Góry rozpoczęła realizację projektu pt. „Wsparcie – buduje, czyli jak wspierać osoby zagrożone wykluczeniem społecznym i profesjonalistów z instytucji pomocowych”. Dzięki temu powstał punkt konsultacyjny dla więźniów i odbędzie się szkolenie dla specjalistów pracujących z rodzinami.
Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób przebywających w jednostkach penitencjarnych oraz profesjonalizacja pracy z rodzinami pracowników i wolontariuszy instytucji pomocowych. – W ramach projektu w Areszcie Śledczym w Nowej Soli powstał punkt konsultacyjny, w ramach którego osadzeni mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnika oraz wziąć udział w warsztatach z doradcą zawodowym oraz trenerem umiejętności społecznych – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.
Drugim elementem projektu jest szkolenie zatytułowane „Rodzina z wieloma problemami a diagnoza, wsparcie, współpraca”. Adresowane jest ono do profesjonalistów z instytucji pomocowych. – W ramach szkolenia pracownicy i wolontariusze z instytucji pomocowych pracujący z rodzinami będą mogli zdobyć i pogłębić wiedzę oraz umiejętności nt. rodziny z wieloma trudnościami – wyjaśnia rzecznik.
Szkolenie odbędzie się w Zielonej Górze od 29 do 30 września. Formularz zgłoszeniowy na szkolenie znajduje się na stronie www.caritas.zgora.pl
Fundacja została powołana decyzją zarządu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej pod koniec ubiegłego roku i rozpoczęła swoją działalność pod koniec ubiegłego roku. Obecnie prowadzi w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej trzy dzieła: sklep charytatywny w Zielonej Górze, kawiarnię w Paradyżu oraz wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.