Poznań: wolontariusze wrócili z misji na rzecz sierocińca w Jerozolimie
01 sierpnia 2012 | 13:58 | ms Ⓒ Ⓟ
Grupa wolontariuszy z Akademickiego Koła Misjologicznego przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pomyślnie zakończyła misję „Jerozolima 2012”. W czasie miesięcznego pobytu studenci modlili się i pracowali na rzecz „Domu Pokoju” – sierocińca na Górze Oliwnej w Jerozolimie dla palestyńskich dzieci, prowadzonego przez siostry elżbietanki z prowincji poznańskiej.
W „Domu Pokoju” studenci wykonywali prace porządkowo-remontowe. W czasie miesięcznego pobytu przepracowali w sumie ponad 1300 godzin. Pracowali w ogrodzie i w kuchni, porządkowali pomieszczenia gospodarcze, zabawki i przybory szkolne, segregowali ubrania dziecięce, pościel i ręczniki, wyrównali drogę prowadzącą do sierocińca, porządkowali leki w apteczce, a także ułożyli mozaikę na placu zabaw i malowali ornamenty na ścianach.
Doświadczenie misyjne w Jerozolimie było możliwe dzięki życzliwości i ofiarności wielu ludzi, zwłaszcza z parafii, które odwiedzili studenci rozprowadzając przygotowane przez siebie cegiełki na realizację projektu.
„Dom Pokoju” powstał po izraelsko-arabskiej wojnie sześciodniowej w 1967 r., kiedy to dramatycznie pogorszyła się sytuacja dzieci palestyńskich w Izraelu. Wiele z nich zostało bez rodzin, opieki i dachu nad głową. Siostry elżbietanki, które już wtedy prowadziły dwa domy dla pielgrzymów w Jerozolimie, postanowiły, że otworzą dla nich sierociniec.
Aktualnie w „Domu Pokoju” posługują trzy siostry, które opiekują się ponad dwadzieściorgiem dzieci. „Siostry wychowując dzieci, zapewniają im dach nad głową, wyżywienie, ale przede wszystkim miłość, ciepło i troskę. Dzieci chodzą zadbane i porządnie ubrane. Tak jak w domu są włączane również we wszystkie obowiązki. Mają swoje dyżury sprzątania czy zmywania naczyń. Jest czas na zabawę i naukę” – pisze Joanna Molewska w książce „Prośmy o pokój dla Jeruzalem”, opisującej pierwszy pobyt AKM w „Domu Pokoju”.
Całość doświadczenia misyjnego „Jerozolima 2012” można prześledzić na blogu: www.akmjerozolima2012.blogspot.com.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.