Stryszawa: 20-lecie Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”
03 lipca 2012 | 15:40 | rk Ⓒ Ⓟ
20. rocznicę powstania przeżywa w tym roku Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”. Tę katolicką wspólnotę modlitewno-ewangelizacyjną, podlegającą przełożonym polskiej prowincji zmartwychwstańców, założył o. Krzysztof Czerwionka CR w Stryszawie-Siwcówce koło Suchej Beskidzkiej. Tu także mieści się jej główna siedziba – Centrum Ewangelizacji i Modlitwy „Wzgórze Miłosierdzia”.
Przy wspólnocie funkcjonuje Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Marka i ponadwspólnotowe Przymierze Mężczyzn „Bracia Zmartwychwstania”. Wspólnota wydaje różne publikacje oraz prowadzi serwis internetowy –www.galilea.pl.
We wspólnocie jest obecnie około tysiąca osób, które działają w na terenie regionów – tzw. Winnic. Istnieją także pojedyncze Domy Zmartwychwstania w Norwegii i Niemczech (Norymberga).
Członkowie wspólnoty spotykają się w tzw. Domach Zmartwychwstania, prywatnych domach animatorów. Raz w tygodniu około 5-12 osób – małżeństwa, osoby samotne, kapłani – gromadzi się na modlitwie, czytaniu Słowa Bożego, a także dzieleniu się swoim doświadczeniem życia wiary i problemami dnia codziennego. We wszystkich Winnicach jest ponad 100 Domów Zmartwychwstania.
Wspólnota opiera się na 3 filarach: modlitwie (osobistej i wspólnotowej), formacji(od podstawowej do stałej) oraz misji, polegającej na osobistym zaangażowaniu poszczególnych członków wspólnoty w ewangelizację. Ma ona polegać na „świadectwie życia i słowa w swoim środowisku”.
Ewangelizacja prowadzona jest też za pomocą kursów i rekolekcji. Zapraszani są na nie znani mówcy z całego świata. W tym roku kurs „Błogosławieni” (15-18 sierpnia) poprowadzi w Stryszawie meksykański ewangelizator, Angel Bernardo Robles Topete, nawrócony mąż i ojciec, współpracujący ze Szkołą Ewangelizacji św. Andrzeja w Meksyku.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.