Bydgoszcz: pielgrzymka do Sanktuarium Zawierzenia
01 maja 2012 | 15:30 | jm Ⓒ Ⓟ
„Rodzina żywym Sanktuarium” – pod takim hasłem członkowie i sympatycy Rodziny Szensztackiej z diecezji bydgoskiej, toruńskiej i archidiecezji gnieźnieńskiej wyruszyli 1 maja w kolejną pielgrzymkę z Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.
Wspólna wędrówka na pątniczym szlaku rozpoczęła się nabożeństwem w bydgoskiej katedrze. Pielgrzymom podczas drogi głównymi ulicami miasta towarzyszyły śpiew, modlitwa różańcowa, a także rozważania na temat wartości życia, jako daru Boga. – Nasz trud jest modlitewnym wkładem Ruchu Szensztackiego w organizowany w Bydgoszczy pod raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny.
W sposób szczególny prosiliśmy o wszelkie potrzebne łaski w zorganizowaniu tego dzieła, za wszystkie osoby, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia je współorganizujące – powiedziała s. Adriana Majnusz z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.
Wśród pielgrzymich intencji znalazły się również prośby o poszanowanie godności ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, za wszystkie matki oczekujące potomstwa, za ludzi chorych i cierpiących. – Podczas drogi zapoznaliśmy uczestników pielgrzymki z ideą Marszu dla Życia i Rodziny oraz z jego programem. Odbędzie się on 3 czerwca. Szczęśliwi, choć utrudzeni, dotarliśmy do Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach – powiedziała pątniczka Violetta Wilandt.
Uczestnicy wzięli udział w Eucharystii, której przewodniczył ks. Tadeusz Łukaszczyk. Wspólne świętowanie zakończyło nabożeństwo majowe przed obliczem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej – Królowej Zawierzenia.
Poświęcenie Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy odbyło się 16 czerwca 2001 roku. W Polsce powstało dotychczas sześć świątyń szensztackich: w Świdrze, Józefowie k. Warszawy, w Winowie k. Opola, w Koszalinie – na Górze Chełmskiej, w Zabrzu-Rokitnicy i w Bydgoszczy.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.