Salka powołaniowa w Licheniu – codzienne dyżury księdza
30 kwietnia 2012 | 19:01 | ra Ⓒ Ⓟ
W salce powołaniowej przy sanktuarium w Licheniu na młodych ludzi czeka ksiądz, z którym można porozmawiać o Bogu i drodze życiowej. Marianie przypominają o tym szczególnie w czasie Tygodnia Modlitw o Powołania.
Hasłem tegorocznego Tygodnia jest zdanie „Powołania darem miłości Boga”.
W licheńskim sanktuarium istnieje salka powołaniowa, do odwiedzenia której zaproszeni są młodzi ludzie – chłopcy i dziewczęta – którzy szukają swojej drogi życiowej. Czeka tam ksiądz, z którymi można porozmawiać na wiele nurtujących tematów dotyczących życia, Boga, powołania do służby kapłańskiej czy życia konsekrowanego. Dla zainteresowanych organizowane są specjalne spotkania wakacyjne, pielgrzymki i rekolekcje, w trakcie których młodzi ludzie mają możliwości i czas na to, aby zastanowić się nad sensem swojego życia, nad przyszłością.
Salka powołaniowa jest na parterze w wieży znajdującej się po lewej stronie licheńskiej bazyliki. Szczegółowe informacje o duszpasterstwie powołań Zgromadzenia Księży Marianów, o organizowanych spotkaniach i rekolekcjach można znaleźć na stronie www.mlodzi.marianie.pl.
Tradycję szczególnej modlitwy o powołania zapoczątkował papież Paweł VI. Była to odpowiedź na spadek powołań kapłańskich i zakonnych. Po raz pierwszy Dzień Modlitw o Powołania był obchodzony 12 kwietnia 1964 r. Początkowo przypadał w 2. Niedzielę Wielkanocną, a po reformie kalendarza liturgicznego, jest to 4. Niedziela Wielkanocna zwana także Niedzielą Dobrego Pasterza.
Kościół chce w ten sposób przypomnieć wiernym, aby przez cały rok troszczyli się o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego. Szczególnym dniem modlitwy o powołania w ciągu roku są także pierwsze czwartki miesiąca.
W Polsce Niedziela Modlitw o Powołania jest początkiem całego Tygodnia Modlitw.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.