Krakowianie modlili się pod Oknem Papieskim w 7. rocznicę śmierci Jana Pawła II
02 kwietnia 2012 | 02:40 | led Ⓒ Ⓟ
W 7. rocznicę śmierci Ojca Świętego krakowianie zgromadzili się w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach, aby wysłuchać refleksji słowno-muzycznej pt. „Ostatnie przesłanie Ojca Świętego”. Tradycyjnie przez cały dzień mieszkańcy Krakowa oraz turyści przychodzili pod Okno Papieskie przy ul. Franciszkańskiej, gdzie modlili się, palili znicze i składali kwiaty. O 21.37, w godzinę śmierci papieża, z wieży mariackiej na Rynku Głównym popłynęła jego ulubiona pieśń „Barka”.
W Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach odbyła się refleksja słowno-muzyczna pt. „Ostatnie przesłanie Ojca Świętego”, którą poprowadził krakowski aktor Piotr Piecha. Fragmentom Testamentu Ojca Świętego towarzyszyła muzyka w wykonaniu zespołu Marii Krawczyk „Małe Ważne Sprawy”. Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.
O godz. 21.37 z wieży mariackiej popłynęła ulubiona pieśń Jana Pawła II „Barka. W godzinie śmierci Ojca Świętego w oknach zapłonęły świece – symboliczne światełka nadziei. Dochód uzyskany z ich sprzedaży jest przeznaczony na budowę Centrum „Nie lękajcie się!” w Łagiewnikach.
Tradycyjnie przez cały dzień krakowianie oraz turyści przychodzili pod Okno Papieskie przy ul. Franciszkańskiej, gdzie modlili się, palili znicze i składali kwiaty.
Krakowskie obchody 7. rocznicy śmierci Ojca Świętego rozpoczęły się już 1 kwietnia w Sanktarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Odbyło się uroczyste oratorium papieskie pt. „Kraków pamięta …”, połączone z Mszą św. Podczas uroczystości można było usłyszeć fragmenty z mszy, oratoriów i kantat m.in. J.S. Bacha, G.F. Haendla, W.A. Mozarta. oraz G. Verdiego w wykonaniu zespołu artystów scen operowych i teatrów dramatycznych pod kierownictwem muzycznym Mirosława Gąsieńca.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.