Płock: zakończyły się rekolekcje dla wdów ze św. ojcem Pio
18 marca 2012 | 19:25 | eg Ⓒ Ⓟ
Około 150 wdów i wdowców z Płocka i okolic uczestniczyło w rekolekcjach, którym patronował św. ojciec Pio. Odbywały się one w dniach 15-17 marca w katedrze płockiej, z inicjatywy ks. prof. Ireneusza Mroczkowskiego, opiekuna duchowego płockiej wspólnoty wdów konsekrowanych.
Rekolekcje, podczas których modlono się za wstawiennictwem św. ojca Pio, adresowane były do wdów, wdowców, osób samotnych i w podeszłym wieku. Nauki rekolekcyjne głosili: ks. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski, opiekun duchowy płockiej wspólnoty wdów konsekrowanych (skupiającej obecnie 13 wdów) oraz ks. dr Włodzimierz Piętka, redaktor naczelny płockiej edycji „Gościa Niedzielnego”.
Ks. Ireneusz Mroczkowski dawał wskazówki, jak przeżywać doświadczenia życia: „Połącz twój krzyk z najtrudniejszych momentów życia: `O Boże, o Jezu!` z modlitwą mszalną `Panie, zmiłuj się nad nami. Chryste, zmiłuj się nad nami!`. Połącz twój płacz i łzy ze słuchaniem Słowa Bożego, bo wtedy przemawia do ciebie Bóg. Tak radził przeżywać Mszę św. ojciec Pio” – przypominał rekolekcjonista.
Natomiast ks. dr Włodzimierz Piętka swoje rozważanie oparł na „Liście do moich braci i sióstr, ludzi w podeszłym wieku” bł. Jana Pawła II. Prosił, aby wdowy i wdowcy obecne lata swego życia przeżywali w postawie „ufnego zawierzenia Bogu – szczodremu i miłosiernemu Ojcu”, aby był to czas twórczo spożytkowany na dążeniu do „pogłębienia życia duchowego przez usilniejszą modlitwę i gorliwą służbę braciom w miłości”.
Ponadto przypomniał słowa św. ojca Pio, który głosił, że „sakrament pokuty jest bezczeszczony przez ludzi, którzy nie chcą zmienić swojego życia” i że tacy ludzie „pozostają winni przed Bogiem”.
Podczas rekolekcji ich uczestniczy mogli przyjąć sakrament pokuty, natomiast ostatniego dnia przyjęli sakrament namaszczenia chorych i ucałowali relikwie św. ojca Pio.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.