Bielsko-Biała czeka na odwiedziny „indiańskiej Madonny”
08 marca 2012 | 16:45 | rk (KAI) Ⓒ Ⓟ
Obraz „indiańskiej Madonny” w stanie błogosławionym depczącej głowę węża jest dla nas wezwaniem do pokojowej ewangelizacji oraz szacunku do życia – zauważa kapelan bielskich Rycerzy Kolumba, ks. Andrzej Wołpiuk. Od 10 marca w diecezji bielsko-żywieckiej rozpocznie się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej z Guadalupe organizowana przez Radę Rycerzy Kolumba w Bielsku-Białej.
Ks. Wołpiuk przypomina, że szczególnie w dzisiejszych czasach Matka Boska z Guadalupe staje się wyraźnym symbolem obrony każdego ludzkiego życia, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. „We współczesnym świecie, w którym coraz bardziej stara się dominować ‘cywilizacja śmierci’ – peregrynacja Obrazu Matki Bożej z Meksyku ma uwrażliwić wszystkich na szacunek do życia i przyczynić się do tego, by szczególnie katoliccy mężczyźni poczuli się bardziej za to życie odpowiedzialni. Ma być także impulsem do nowej ewangelizacji i odnowy wiary na progu Roku Wiary” – podkreśla kapelan i zauważa, że kopia przybywa do stolicy Podbeskidzia w dniu obchodzonym od niedawna jako Dzień Mężczyzn, a następna dnia, 11 marca, kiedy w kościele w bielskich Aleksandrowicach odbywać się będą najważniejsze uroczystości związane z peregrynacją, cały Kościół modli się w intencji dzieci nienarodzonych.
„Chcemy, by to szczególnie mężczyźni podnieśli głowę i opowiedzieli się jednoznacznie w obronie życia, wzięli za nie odpowiedzialność. Będziemy się o to modlić za wstawiennictwem Maryi – dodaje kapłan.
Wszystkie kopie obrazu Madonny peregrynujące wśród rycerskich rad po całym świecie dotknęły niezwykłego oryginału z sanktuarium meksykańskiego utrwalonego w cudowny sposób z fotograficzną precyzją na indiańskiej pelerynie bł. Juan Diego. Kopie zostały pobłogosławione przez papieża Benedykta XVI, a w ramach peregrynujących obrazów znajduje z wtopiona ziemia z miejsca maryjnych objawień.
W diecezji bielsko-żywieckiej obraz z Meksyku odwiedzi dwie parafie stolicy Podbeskidzia, zostanie przyjęty w Żywcu i Czańcu. 17 marca będzie także gościć na Jubileuszowym Forum Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Rycerze Kolumba obecni są w Polsce od 2005 r. Rycerze na całym świecie prowadzą kuchnie dla biednych, zaopatrują inwalidów na całym świecie w wózki, w parafiach zachęcają młodych do akcji charytatywnych, organizują imprezy sportowe, fundują także stypendia dla kleryków. W Polsce są już 33 rady, skupiające ponad 1,8 tys. osób. Od października ubiegłego roku odbywa się peregrynacja wizerunku Matki Bożej z Guadelupe w parafiach Rycerzy Kolumba w Polsce.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.