Boże Miłosierdzie nie jest za darmo
24 lutego 2012 | 19:07 | eg Ⓒ Ⓟ
O tym, że Boże Miłosierdzie nie należy się za darmo i że troska Boga o człowieka jest miarą Bożego Miłosierdzia, mówił bp Piotr Libera w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. W czwartek 23 lutego poświęcił tam obrazy Jezusa Miłosiernego i bł. Jana Pawła II dla parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dobrzyniu n. Wisłą w diecezji płockiej. Jednocześnie zawierzył parafię Bożemu Miłosierdziu.
„Troska Boga o człowieka jest miarą Jego Miłosierdzia, a wiemy, że jest ona bez miary – akcentował w homilii bp Libera. – Na pustyni duchowej, jaką jest współczesny świat, w krainie wielkiego zwątpienia i niedowierzania, wśród ludzi pozbawionych poczucia winy, którzy za pomocą gładkich słów i w białych rękawiczkach potrafią wydać wyrok śmierci na bezbronną ludzką istotę – staje Chrystus z Orędziem Miłosierdzia i mówi: w tym świecie istnieje Miłość potężniejsza od jakiegokolwiek zła” – mówił hierarcha.
W dzień po 81. rocznicy pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie w płockim klasztorze, przypomniał, że „Ewangelia Miłosierdzia, dobra nowina o Bogu bogatym w miłosierdzie”, została przekazana ludzkości „w czasie pogardy i poniżenia człowieka przez dwa nieludzkie systemy totalitarne: faszyzmu na zachodzie i komunizmu na wschodzie”.
„W spojrzeniu Jezusa Miłosiernego odnajduje człowiek siebie, swoją godność, bo jego grzech został ukrzyżowany i pokonany przez Wielką Miłość, która wyraziła się w męce, śmierci i zmartwychwstaniu. Tak kocha Bóg – odnajduje nas tam, gdzie żaden człowiek nie może nas dosięgnąć. Trzeba tak jak św. siostra Faustyna, jak błogosławiony Jan Paweł II – zbliżyć się i włożyć rękę do przebitego boku Pana z którego spływają na świat strumienie łask. A potem zawołać za świętą Faustyną i powtarzać nieustannie: „Jezu, ufam Tobie!”, zachęcał hierarcha.
Bp Libera podczas Mszy św. zawierzył parafię w Dobrzyniu Bożemu Miłosierdziu oraz poświęcił obrazy Jezusa Miłosiernego i bł. Jana Pawła II. Życzył, aby miasto odtąd było „miastem miłosierdzia”, a jego mieszkańcy rozwijali „wyobraźnię miłosierdzia” i głosili orędzie miłosierdzia.
W Eucharystii w sanktuarium uczestniczyli mieszkańcy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dobrzyniu nad Wisłą. Po Eucharystii obrazy artysty malarza Zenona Pajora zostały przewiezione do Dobrzynia nad Wisłą. Następnie z rynku miasta procesyjnie przeniesiono je do kościoła parafialnego, gdzie parafianie odmówili akt zawierzenia Bożemu Miłosierdziu i pomodlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
„Dla naszej parafii to początek duchowej krucjaty – mówił proboszcz ks. kan. Mirosław Danielski. – Odtąd codziennie o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego przez jego czcicieli”, deklarował. Przyznał też, że pomysł zawierzenia parafii Bożemu Miłosierdziu zrodził się z potrzeby, aby ta duchowa iskra dała ludziom nadzieję i rozpaliła w parafii ogień Bożego Miłosierdzia.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.