Walentynkowe modlitwy i wieczory zakochanych
15 lutego 2012 | 13:54 | marm Ⓒ Ⓟ
We wspomnienie św. Walentego w wielu świątyniach diecezji gliwickiej odbyły się 14 lutego specjalne wieczory dla zakochanych. W gliwickiej katedrze młodzi ludzie prosili o piękną miłość. U św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy spotkali się zakochani, zaręczeni i zaślubieni.
Walentynkowe wieczory w śląskich świątyniach odbywają się już od kilku lat. Duszpasterze chcą w ten sposób nakłonić młodych ludzi do refleksji nad uczuciami, aby 14 lutego nie był redukowany jedynie do wymiany podarunków.
– To co dla nas chrześcijan, uczniów Chrystusa jest najwaleczniejsze to zawierzenie tej naszej, czasem ułomnej miłości Jezusowi, który ukochał nas doskonałym uczuciem – wyjaśnia ks. Artur Pytel.
Duszpasterz młodzieży diecezji gliwickiej dodaje, że bardzo ważne jest także wychowywanie do dojrzałej miłości, która jest odpowiedzialna i nie rani drugiego człowieka.
Uczestniczący w nabożeństwie młodzi ludzie podkreślają, że takie rozpoczęcia „Walentynek” jest bardzo potrzebne, jest to także świadectwo ich wiary.
– Miłość jest czymś chyba najważniejszym w życiu i jeżeli tak bardzo zależny nam na pięknym uczuciu, to cóż możemy zrobić lepszego niż modlić się w tej intencji. To nie jest jedyna forma spędzania tego wieczoru, ale jest to bardzo dobry początek – wyjaśnia Basia.
W gliwickiej katedrze odbyła się modlitwa wieczorna o piękną miłość, w której uczestniczyli nie tylko zakochani, ale także poszukujący uczucia. Młodzież miała także okazję prosić Boga przez wstawiennictwo św. Walentego, którego relikwie zostały specjalnie sprowadzone na ten wieczór z rudzkiej bazyliki.
Zakochani, zaręczeni i zaślubieni spotkali się również w kościele św. Jacka w Gliwicach Sośnicy. Podczas walentynkowego wieczoru sprawowana była Eucharystia, można było także wysłuchać kazania o miłości.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.