Jak zbudować dobry związek? Namiot czy twierdza?
14 lutego 2012 | 12:59 | Magdalena Szymczak / ms Ⓒ Ⓟ
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na debatę walentynkową, która odbędzie się 15 lutego w godz. 19-22 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Debaty walentynkowe odbędą się także: 15 lutego w Poznaniu oraz Częstochowie, 16 lutego w Toruniu i 17 lutego w Ostrołęce.
Poważny związek, czy przelotny romans?
W okolicach Walentynek można odnieść wrażenie, że cały świat kręci się wokół zakochanych. Wszędzie widać serca, bukiety kwiatów i okolicznościowe drobiazgi, które mają pomóc w wyznaniu, czy udowodnieniu uczucia. Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży chcą na dłużej zatrzymać się nad tematem miłości, który w dzisiejszych czasach jest często spłycany. O tym jak zbudować dobry związek młodzi będą rozmawiać ze specjalistami 15 lutego, w godz. 19:00-22:00 w sali nr 1 Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej.
Zobacz plakat zapowiadający debatę walentynkową »
W tym roku debatę poprowadzi Maria Łączkowska – prezenterka Radia Emaus, natomiast ekspertami będą:
- O. Karol Meissner – kapłan, zakonnik benedyktyn, a zarazem lekarz, zajmujący się psychologią i psychiatrią, autor wielu cennych publikacji dotyczących małżeństwa, rodziny, płciowości, wychowania i etyki.
- Ewa i Maciej Kaleta – para prowadząca spotkania, których celem jest umocnienie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym zrozumieniu się męża i żony oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku.
- Bogna Białecka – psycholog, trener, publicystka i autorka książek o szczęściu, macierzyństwie i wychowaniu dzieci oraz duchowości.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Emaus oraz Radio Afera.
Więcej o tegorocznej debacie można dowiedzieć się odwiedzając strony: www.poznan.ksm.org.pl, www.koloksm.ump.edu.pl, www. ksm.put.poznan.pl oraz Facebook’a: http://www.facebook.com/events/315052665207182/.
Debaty Walentynkowe to inicjatywa KSM o zasięgu krajowym, która największą popularnością cieszy się w ośrodkach akademickich. Tematy są różne, ale idea jest wspólna: głębsza refleksja nad relacjami damsko-męskimi, rozważenie wątpliwości i rozwiązywanie problemów, jakie się z nimi wiążą. W tym roku debaty odbywają się w 10 miastach w Polsce: 10 lutego w Zielonej Górze, 11 lutego w Żabnie koło Tarnowa, 13 lutego w Warszawie, Zambrowie oraz Łomży, 14 lutego w Koszalinie, 15 lutego w Poznaniu oraz Częstochowie, 16 lutego w Toruniu i 17 lutego w Ostrołęce.
W Wielkopolsce pierwsza edycja odbyła się w 2009 r. i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród studentów. Tradycyjnie organizatorami są: KSM Archidiecezji Poznańskiej oraz Koła KSM przy Politechnice Poznańskiej i Uniwersytecie Medycznym, a także Duszpasterstwo Akademickie Św. Rocha.
Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży to kościelna ogólnopolska organizacja młodzieżowa powołana do istnienia przez Konferencję Episkopatu Polski. Obecnie liczy ona blisko 25 tys. członków działających w ponad 1500 oddziałach oraz kołach szkolnych i akademickich na terenie całego kraju. W archidiecezji poznańskiej funkcjonuje obecnie ok. 25 oddziałów i kół akademickich KSM.
Szczegółowych informacji udziela Magdalena Szymczak, rzecznik prasowy KSM Archidiecezji Poznańskiej pod numerem telefonu: 785 371 020 lub mailowo (magdalena.szymczak@poznan.ksm.org.pl).
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.