W sakramencie namaszczenia Bóg podnosi chorego
11 lutego 2012 | 21:16 | ek Ⓒ Ⓟ
Pacjentów oddziałów chorób płuc i gruźlicy oraz rehabilitacji pulmonologicznej szpitala w Wolicy odwiedził bp senior z Kalisza Teofil Wilski. Po krótkiej modlitwie w kaplicy szpitalnej biskup odwołał się do orędzia papieża Benedykta XVI z okazji Światowego Dnia Chorych. Wskazał na sakramenty uzdrowienia, wśród których wymienił: sakrament namaszczenia, sakrament pojednania i Eucharystię.
Wytłumaczył, że sakrament namaszczenia nie jest ostatnim. – Ten sakrament nie tylko odpuszcza grzechy, ale często umacnia i uzdrawia. Łaska Boża i wewnętrzne odnowienie powodują, że człowiek mobilizuje się wewnętrznie, a Bóg go podnosi i dodaje sił – mówił bp Wilski. Dodał, że w tym sakramencie Chrystus staje przy umierającym i przygarnia go z krzyża swoją ręką.
Zaznaczył, że sakramentem uzdrowienia jest również spowiedź św. – Ten sakrament nas uzdrawia, wyzwala z grzechu, wprowadza nowe światło i siły w duszę człowieka – powiedział bp senior diecezji kaliskiej. Dodał, że godne przyjmowanie Pana Jezusa w Eucharystii powoduje, że Chrystus promieniuje w człowieku mocami Ducha Świętego.
Podkreślił, że Światowy Dzień Chorego jest okazją do wyrażenia wdzięczności osobom pomagającym chorym. – Dzisiejszy dzień jest dniem wdzięczności wobec lekarzy, sióstr pielęgniarek, pracowników służby zdrowia, a także wszystkich zaangażowanych w jakikolwiek sposób, aby szpital mógł istnieć i działać – stwierdził bp Wilski.
Biskup odmówił litanię i modlitwę za chorych oraz udzielił błogosławieństwa, a potem spotkał się z chorymi w salach, gdzie modlił się z nimi i ofiarował każdemu obrazek. Biskupowi towarzyszyli: ks. Krzysztof Lipiński, kapelan szpitala, ks. prałat Józef Kwiatkowski, proboszcz parafii w Chełmcach, ks. Przemysław Talaga, kapelan biskupa, Halina Siemiątkowska, zastępca dyrektora ds. finansowych, Lech Wojciechowski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.