Wiosenne rekolekcje dla kobiet
09 lutego 2012 | 14:30 | rk Ⓒ Ⓟ
Jak wprowadzać dzieci w świat płciowości, ile może kobieta po Bożemu mądra, jak budować dom? – na te i inne pytania zamierzają odpowiedzieć siostry niepokalanki i ojcowie dominikanie z klasztoru w Ustroniu-Hermanicach podczas cyklu spotkań w trzy wiosenne weekendy marca, kwietnia i maja tego roku.
Rekolekcje przy hermanickim klasztorze u stóp Czantorii w Beskidzie Śląskim oparte są o dzieło i duchowość bł. Matki Marceliny Darowskiej, współzałożycieli Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Celem spotkań jest m.in. wskazanie kobietom drogi ich powołania, pomoc w wyjściu z różnych kryzysów, odkrycie geniuszu kobiety i jej roli w tworzeniu domu, wychowywaniu dzieci, jak i w działalności społecznej.
Rekolekcje składać się będą z trzech etapów. Od 2 do 4 marca tematem spotkań będą „Różne oblicza kobiecego geniuszu”, od 13 do 15 kwietnia uczestniczki zastanawiać się będą „Jak budować dom”, a temat spotkania od 18 do 20 maja brzmi: „Uczyć się od najlepszych – niepokalańska szkoła maryjna”.
Jak podkreślają organizatorzy, każde ze spotkań stanowi zamkniętą całość, można więc uczestniczyć w jednym wybranym, dwóch lub wszystkich trzech. Rekolekcje poprowadzą: przełożona Generalna Matka Wawrzyna Chwedoruk, s. Rut Pawluczuk oraz s. Jana Lehmann. Opiekę duszpasterską nad rekolekcjami będą sprawować dominikanie, a konferencję pt. „Kobiety w Biblii” wygłosi o. Paweł Pobuta OP.
Rekolekcje będą także okazją do modlitwy wspólnej i indywidualnej, do spowiedzi i rozmów. Codziennie sprawowana będzie Eucharystia. Podczas spotkania marcowego tematami konferencji będą: „Kobiety w Biblii” – o. Paweł Pobuta OP; „Ile może kobieta po Bożemu mądra” – Matka Wawrzyna Chwedoruk; „Jak wprowadzać dzieci w świat płciowości” – s. Rut Pawluczuk; Rekolekcje odbędą się przy klasztorze oo. dominikanów w Ustroniu-Hermanicach.
Zapisy na rekolekcje przyjmuje i innych informacji udziela: Agnieszka Dubiel: adubiel@xl.wp.pl lub 501 844 366
Bł. Matka Marcelina Darowska była córką szlacheckiej polskiej rodziny, żoną i matką, a po śmierci męża – współzałożycielką zgromadzenia sióstr niepokalanek. Głównym celem działalności zgromadzenia było i jest wychowanie kobiet, aby mogły stawać się dobrymi żonami, matkami, paniami domu i Polkami. Bł. Matka Darowska założyła liczne szkoły dla dziewcząt, do dziś prowadzone przez niepokalanki (w Szymanowie, Nowym Sączu, Wałbrzychu, Jarosławiu, Warszawie i Łomiankach). Jej dzieło miało służyć odrodzeniu rodziny i narodu poprzez odrodzenie kobiety.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.