Około 700 ciepłych posiłków dziennie od instytucji kościelnych
07 lutego 2012 | 18:46 | eg Ⓒ Ⓟ
Ponad 500 obiadów dziennie wydają dwie płockie stołówki prowadzone przez Caritas Płocką przy ul. Sienkiewicza. Na ciepły posiłek mogą także liczyć osoby, które przyjdą do Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. św. Brata Alberta w Płocku przy ul. Kościuszki 5. Poza tym żywność osobom pukającym do furt rozdają płockie domy zakonne.
W czasie mrozów i zimna najwięcej ciepłych posiłków – ponad 500 – dla osób biednych i bezdomnych wydawanych jest codziennie na dwóch stołówkach, prowadzonych przez Caritas Diecezji Płockiej przy ul. Sienkiewicza 34 i Sienkiewicza 54. Dwudaniowe obiady są dofinansowywane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Korzystają z nich bezpłatnie wszyscy, którzy posiadają zaświadczenie z MOPS o trudnej sytuacji materialnej.
Jak zapewnia ks. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej, w obecnej sytuacji pogodowej na gorącą zupę mogą liczyć wszyscy, którzy się zgłoszą na stołówki: „Nikt biedny i bezdomny nie odejdzie głodny z naszych stołówek. Na ciepłą zupę mogą liczyć osoby, które po prostu wejdą i powiedzą, że są głodne”, dodaje ks. Bugaj.
Na Starym Mieście na posiłek i gorącą herbatę mogą także liczyć osoby, które zgłoszą się do siedziby Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Kościuszki 5. W ramach prowadzonej przez stowarzyszenie akcji „Kromka Chleba” otrzymają m.in. suchy prowiant. Pomocą taką dziennie jest objętych około 200 osób.
Bez pomocy nie odchodzą także ci, którzy zapukają do klasztornych furt. Zarówno Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 14/18, jak i Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek przy ul. Sienkiewicza 24 częstują tym co mogą, wszystkie biedne i bezdomne osoby, które mimo dużych mrozów większość dnia spędzają na powietrzu.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.