Kielce: Mszą św. za Ojczyznę KIK zainaugurował działalność w 2012 roku
13 stycznia 2012 | 23:05 | dziar Ⓒ Ⓟ
Mszą św. w intencji Ojczyzny w seminaryjnym kościele Trójcy Świętej i modlitwą za chorego kapelana i wieloletniego prezesa KIK – działający w Kielcach Klub Inteligencji Katolickiej zainaugurował swoją działalność na 2012 rok.
Mszę św. sprawował ks. dr Paweł Borto. Licznie przybyli członkowie i sympatycy KIK, modlili się m.in. o zdrowie dla ciężko chorego wieloletniego prezesa, a obecnie kapelana KIK – ks. prałata Edwarda Skotnickiego oraz, zwyczajem ugruntowanym w latach stanu wojennego – za ojczyznę.
Po mszy św. odbyło się spotkanie połączone z dyskusją na temat tegorocznych planów i działań klubu.
Wśród najważniejszych Małgorzata Sołtysiak – prezes kieleckiego KIK wymienia: promocję albumu „Czas walki z Bogiem. Kościół na straży polskiej wolności” prof. Andrzeja Nowaka, przygotowanie do obchodów 50. rocznicy śmierci bp. Czesława Kaczmarka i gromadzenie materiałów do przygotowywanej przez dr. Tadeusza Sakowicza – członka KIK, publikacji na ten temat. Odbędzie się także cykl spotkań „Ład społeczny i moralny w nauczaniu Jana Pawła II”.
Obecnie wśród zapisanych ponad 50 członków KIK są m.in. lekarze, nauczyciele, sędziowie, adwokaci, dziennikarze, naukowcy, a nawet biznesmeni. W zdecydowanej większości to mieszkańcy Kielc, których łączy światopogląd katolicki. Obowiązkiem członków jest nie tylko deklaratywny katolicyzm, ale dawanie mu wyrazu swoim życiem, postępowaniem, preferencjami.
Do ostatnio zrealizowanych inicjatyw KIK w Kielcach należą: budowa pomnika bp. Czesława Kaczmarka, fundacja tablicy ofiar katastrofy smoleńskiej, stworzenie bazy organizacyjno – członkowskiej dla Społecznego Ruchu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, konferencje naukowe z dziedziny historii, bioetyki, energetyki.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.