Kraków: Kard. Dziwisz uczestniczył w Małopolskim Spotkaniu Opłatkowym
24 grudnia 2011 | 00:07 | led Ⓒ Ⓟ
Przedstawiciele Kościoła, samorządów, instytucji społecznych, środowisk kombatanckich, wojska oraz małopolscy parlamentarzyści spotkali się 23 grudnia na Małopolskim Spotkaniu Opłatkowym w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Coroczne wydarzenie gromadzi również wielu zasłużonych dla województwa osób. Tradycyjnie goście podzielili się poświęconym przez kard. Stanisława Dziwisza opłatkiem wigilijnym i składali sobie życzenia.
„To nasze doroczne spotkanie jest okazją do wzmocnienia międzyludzkich więzi, szczególnie wśród osób odpowiedzialnych za dobro wspólne w naszym regionie” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz. „Dzielenie się chlebem jest symbolem braterstwa, którego nie powinny niweczyć żadne spory i konflikty” – podkreślił kardynał. Wspomniał również Jana Pawła II i podkreślił, że szczególnie w Małopolsce, która była tak ważna dla papieża Polaka powinniśmy przekazywać następnym pokoleniom jego naukę i dziedzictwo.
W tegorocznej uroczystości uczestniczyli m. in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, marszałek województwa Marek Sowa, a także pochodzący z Małopolski ministrowie: skarbu państwa Mikołaj Budzanowski oraz pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Obecni byli przedstawiciele kościoła, małopolscy parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów, instytucji społecznych i gospodarczych, uczelni, wojska, straży i organizacji kombatanckich.
Marszałek Marek Sowa przekazując życzenia podkreślił, że mijający rok był dla województwa małopolskiego dobry i łaskawy. „Dziękuję wszystkim za budowanie naszej Małopolski. Dynamicznie się rozwijamy, a tegoroczne inwestycje, które dają miejsca pracy i przyczyniają się do naszego rozwoju są rekordowe” – mówił.
Podczas spotkania Światełko Betlejemskie przekazali harcerze, a uroczystość uświetnił występ Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes z Tarnowa.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.