I Przegląd Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”
07 grudnia 2011 | 14:57 | dziar Ⓒ Ⓟ
Wartości humanistyczne, ewangelizacyjne, społeczne i patriotyczne będą promowane podczas organizowanego w Kielcach po raz pierwszy Przeglądu Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”, który odbędzie się w Domu Kultury „Ziemowit” od 12 do 14 grudnia. Przegląd jest skierowany głównie do młodzieży szkolnej, ale i do wychowawców, pedagogów oraz nauczycieli.
W ramach imprezy przewidziane są projekcje filmowe i spotkania z twórcami w Ośrodku Kultury „Ziemowit” i Domu Kultury „Zameczek”, a także popołudniowe prezentacje filmów edukacyjnych, połączone ze spotkaniami z twórcami oraz konferencją metodyczną dla nauczycieli. Organizatorzy przyznają także statuetką „Filmowego Ziemowita” w kilku kategoriach.
„Chodzi o pokazanie bogactwa pozytywnych, głęboko humanistycznych treści, które niesie sztuka filmowa niemal nieobecna w tzw. głównym nurcie prezentacji” – mówi KAI Andrzej Kozieja, kielecki krytyk i filmoznawca, jeden z pomysłodawców przeglądu.
W ramach prezentacji bohatera filmowego odbędzie się m.in. spotkanie z Anną Krupą, bohaterką filmu „Skarby Ani K.” Małgorzaty Gryniewicz. Z kolei TVP Kielce zaprezentuje się jako „filmowy producent”, przewidziany jest również obszerny blok dotyczący dorobku Józefa Gębskiego – „mistrza kina edukacyjnego”.
W ramach konferencji i dyskusji nad kondycją filmu edukacyjnego w szkolnej praktyce, odbędzie się pokaz projektu edukacyjnego „Paweł z Tarsu. Pojednanie Światów” oraz dotyczące tej problematyki – spotkanie z ks. prof. dr. hab. Zbigniewem Trzaskowskim.
Główni organizatorzy przeglądu to Ośrodek Kultury „Ziemowit” i Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach.
Współpracę w przygotowaniu imprezy podjęli: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.