Studenci UKSW zbadają problem alkoholizmu i sytuacji seniorów w Radomiu
23 listopada 2011 | 14:12 | rm Ⓒ Ⓟ
Opracowaniem diagnozy dotyczącej alkoholizmu i sytuacji ludzi starszych w Radomiu zajmą się studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Program zrealizuje Urząd Miejski wspólnie z Instytutem Wiedzy i Innowacji w Warszawie.
Wiceprezydent Radomia Anna Kwiecień podkreśliła, że projekt będzie korzystny nie tylko dla studentów i uczelni, ale przede wszystkim dla miasta. – Będziemy starali się przekazać studentom maksymalną ilość informacji w odniesieniu do tematyki, którą będą chcieli zgłębić i z której to tematyki powstanie końcowy raport. Myślę, że wykorzystamy to w kreowaniu odpowiedniej polityki wobec osób starszych czy osób dotkniętych problemem alkoholowym – powiedziała Anna Kwiecień.
Adam Bartosiewicz z Instytutu Politologii UKSW zwraca uwagę, że są uczelnie, które kształcą tak, że absolwenci nie są przystosowani do rynku pracy. – To powoduje, że potencjalny pracodawca musi ponieść koszty dodatkowego szkolenia i nasza gospodarka staje się mniej konkurencyjna – zauważył Bartosiewicz. Program ma uczynić kształcenie bardziej praktycznym, a z drugiej strony jest to szansa na oszczędności dla miasta. – Liczymy na stworzenie dobrego produktu, który na pewno będzie konkurencyjny wobec tego, co jest przygotowywane przez profesjonalne agencje konsultingowe, które jak wiadomo żądają bajońskich kwot za swoją pracę i miasto musi w budżecie często szukać tych pieniędzy, rozpisywać przetarg.
Tymczasem te opracowanie jest bezpłatne. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Nauki. Korzyści zdobywają studenci, miasto, ale też uczelnia, która uczy się jak wprowadzać studentów na rynek pracy i jak ułatwiać im rozpoczęcie kariery – dodaje o zaletach programu Adam Bartosiewicz. Projekt realizować będą studenci politologii i europeistyki.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.