Góra św. Anny: trwa XV Święto Młodzieży
20 lipca 2011 | 12:55 | łw Ⓒ Ⓟ
Prawie 2 tys. osób bierze udział w XV jubileuszowym Święcie Młodzieży na Górze św. Anny, które w tym roku przebiega pod hasłem „Daj Boga Światu”. Młodzi z całej Polski wspólnie spędzają czas na modlitwie i zabawie. Rozpoczęte 18 lipca „Święto” zakończy się w sobotę.
Każdy dzień tegorocznego Święta Młodzieży szczelnie wypełniają koncerty, konferencje, dyskusje, wspólna modlitwa i adoracja. Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się franciszkanie, którzy w tym roku podejmują tematy rodziny, wartości, zagrożeń i wyzwolenia. Młodzież spotka się także z gośćmi specjalnym: Sylwestrem Laskowskim, Andrzejem Wronką i ks. Markiem Dziewieckim. Piątkowej Eucharystii przewodniczyć będzie biskup gliwicki Jan Wieczorek. W jej trakcie uczestnicy spotkania będą mieli możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dzieci Nienarodzonych.
Przez cały czas każdy z uczestników może skorzystać z działających na miejscu poradni psychologiczno-rodzinnej, poradni AA, centrum informacji o sektach oraz ośrodka powołaniowego i integracyjnego. W czwartek przeprowadzona zostanie także akcja oddawania krwi.
Na scenie przed domem pielgrzyma, który co roku na czas Święta staje się domem dla przybyłej młodzieży, wystąpił już zespół Podzamek Boys, tworzony przez niepełnosprawnych podopiecznych podzamskiego Domu Pomocy Społecznej, a także Teatr „A” z Gliwic, który wystawi uliczny spektakl „Siewca” oparty na kawie ewangelicznej przypowieści. Uczestników czeka jeszcze koncert Maleo Raggae Rockers (środa) i Stróżów Poranka (czwartek). W ramach wieczornych programów artystycznych, które cieszą się dużą popularnością również wśród mieszkańców okolicznych miejscowości, zaprezentowane zostaną także talenty uczestników spotkania.
Organizatorem Święta Młodzieży na Górze św. Anny jest działające na niej Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodych.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.