Rytwiany: policjanci świętowali w Pustelni Złotego Lasu
16 lipca 2011 | 11:34 | apis Ⓒ Ⓟ
Staszowscy stróże prawa obchodzili po raz siódmy doroczne Święto Policji 15 lipca w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, której przewodniczył ks. Wiesław Kowalewski, kapelan powiatowy policji.
Ks. Wiesław Kowalewski przypominając podczas Eucharystii siedmioletnią tradycję policyjnych świąt obchodzonych w Pustelni Złotego Lasu podkreślił, że te spotkania są z jednej strony okazją, by podsumować kolejny rok pracy, z drugiej aby prosić Boga o siłę i wytrwałość w dobrym wypełnianiu misji i służby.
– Dziś pragniemy podziękować wam za to, że zapewniacie nam bezpieczeństwo, porządek i praworządność. Niech wspólna modlitwa będzie naszym darem w dniu waszego święta – mówił ks. Kowalewski.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele: Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, władz samorządowych, prokuratury, służb mundurowych oraz policjanci i policjantki Powiatowej Komendy Policji w Staszowie wraz z rodzinami policjanci emeryci.
Po Mszy św. w sali konferencyjnej w budynkach pustelni odbyło się spotkanie, podczas którego przyznano medale, wyróżnienia i awanse policyjne za wzorową służbę społeczeństwu.
Kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny został poświęcony 27 września 1637 r. Pokamedulski, XVII-wieczny zespół klasztorny Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach jest otwartą dla wszystkich pustelnią, miejscem wewnętrznego wyciszenia oraz duchowego i fizycznego odpoczynku.
Pielgrzymom i turystom Pustelnia Złotego Lasu umożliwia m.in. zwiedzanie barokowego kościoła i galerii kamedulskiej oraz zapoznanie się z europejskim szlakiem kamedulskim. Klasztory kamedułów wyrosły na bazie Reguły św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktyńskiego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.