Bielsko-Biała: nocne czuwanie modlitewne w wigilię Zesłania Ducha Świętego
12 czerwca 2011 | 12:37 | rk Ⓒ Ⓟ
Kilka wspólnot ewangelizacyjnych działających w diecezji bielsko-żywieckiej zorganizowało 11 czerwca specjalne czuwania w wigilię Zesłania Ducha Świętego w Bielsku-Białej. Liczna grupa osób modliła się pod namiotem wspólnie z założycielem wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Sao Paolo o. Antonello Cadeddu. Po południowym bloku konferencyjnym kulminacyjnym momentem była wieczorna, uroczysta Msza święta.
W kościele pw. św. Maksymiliana w bielskich Aleksandrowicach czuwanie prowadzili członkowie Wspólnoty Przymierza „Miasta na Górze”. Po Mszy św. nocne specjalne spotkanie modlitewne wypełniły świadectwa i prośby o przemianę życia i moc Ducha Świętego.
Z kolei w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej modlitewne czuwanie zorganizowała Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji. Ks. dr Przemysław Sawa, diecezjalny asystent wspólnoty, wyjaśnia, że intencją wszystkich modlitw przedstawicieli różnych ruchów kościelnych powinna być prośba o jedność i zapał ewangelizacyjny.
„Duch Święty zstępuje na apostołów, którzy już spotkali Zmartwychwstałego. Przeszli formację prowadzoną przez Pana Jezusa Zmartwychwstałego, ale brakuje im jeszcze mocy z Wysoka, żeby iść i ewangelizować. Dlatego są obecni razem. Modlą się czekają aż Duch Święty zstąpi. I gdy tak się dzieje, oni, którzy tak bardzo się bali, otwierają drzwi Wieczernika i wychodzą na Jerozolimę ” – przypomina kapłan.
Zdaniem ks. Sawy, świat potrzebuje odważnych chrześcijan, bo świat potrzebuje miłości i prawdy. „Mocy z wysoka potrzebują też sami chrześcijanie. Mam wrażenie, że często my, chrześcijanie, katolicy, boimy się, zwłaszcza w konfrontacji z niechrześcijańskimi czy antychrześcijańskimi poglądami. Potrzeba odwagi i ona nie płynie z ludzkich słów, ale z Nieba” – podkreśla kapłan.
Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji „Wspólnota świętych Cyryla i Metodego” zostało oficjalnie zatwierdzone kilka lata temu dekretem ordynariusza bielsko-żywieckiego bp. Tadeusza Rakoczego.
Wspólnotę tworzą studenci, osoby pracujące, małżeństwa oraz ludzie starsi. Charyzmatem wspólnoty jest nowa ewangelizacja, czyli, jak to określają członkowie, głoszenie żywego Jezusa nowymi środkami, metodami i z nowym zapałem.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.