Bp Nitkiewicz: wstępujący do nieba Chrystus wskazuje kierunek naszej drogi
05 czerwca 2011 | 22:32 | apis Ⓒ Ⓟ
Wstępujący do nieba Chrystus wskazuje kierunek drogi, jaką mamy podążać – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 5 czerwca, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach. Odbyło się tam doroczne spotkanie środowiska prawniczego z ordynariuszem diecezji sandomierskiej.
Podczas Eucharystii w klasztornej świątyni pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny bp Nitkiewicz zwrócił uwagę, że „uroczystość Wniebowstąpienia kieruje nasze myśli ku niebu, gdzie powrócił Pan Jezus po wypełnieniu dzieła zbawienia”.
– Wstępując do nieba Chrystus wywyższa ludzką naturę, którą przyjął w momencie Wcielenia i w ten sposób wskazuje nam kierunek drogi jaką mamy podążać. Ta perspektywa powinna kształtować nasze myśli, decyzje i czyny w każdej sferze życia – mówił bp Nitkiewicz.
Do pokamedulskiej pustelni pod duchowym przewodnictwem ks. Pawła Bieleckiego, diecezjalnego duszpasterza prawników przybyli pracownicy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu z prezesem Robertem Pelewiczem, przedstawiciele sądów okręgowych w Mielcu, Stalowej Woli, Nisku i Kolbuszowej i Tarnobrzegu, pracownicy tarnobrzeskich prokuratur, studenci wydziałów prawniczych oraz goszczący w Polsce delegaci sądu i kultury z Nowojaworowska na Ukrainie. W prawniczym zjeździe uczestniczyła posłanka Renata Butryn ze Stalowej Woli.
Po Eucharystii goście zapoznali się z historią kamedulskiej pustelni oraz zwiedzili barokową świątynię. Podczas spotkania dyskutowali o wielu sprawach związanych z sytuacją ustawodawczą i sądowniczą w Polsce.
Kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny został poświęcony 27 września 1637 r. Pokamedulski, XVII-wieczny zespół klasztorny Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach jest otwartą dla wszystkich pustelnią, miejscem wewnętrznego wyciszenia oraz duchowego i fizycznego odpoczynku.
Pielgrzymom i turystom Pustelnia Złotego Lasu umożliwia m.in. zwiedzanie barokowego kościoła i galerii kamedulskiej oraz zapoznanie się z europejskim szlakiem kamedulskim. Klasztory kamedułów wyrosły na bazie Reguły św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktyńskiego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.