Buk: Spotkanie z założycielami Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii
02 czerwca 2011 | 09:37 | bt Ⓒ Ⓟ
Do Polski przyjadą o. Antonello Cadeddu i o. Enrico Porcu, założyciele Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia powstałej w 2000 r. w Brazylii. Wezmą oni udział m.in. w spotkaniu z przedstawicielami polskich grup tej wspólnoty, które odbędzie się 3 czerwca w Buku koło Poznania.
Podczas zjazdu grup Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w Buku zostaną ustanowione osoby odpowiedzialne za wspólnotę w Polsce. Ojcowie założyciele – Antonello i Enrico będą też przewodniczyli Mszy św. z udziałem wszystkich chętnych wiernych, sprawowanej w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa (Buk, ul. Mury 30) 3 czerwca o godz. 18.30 oraz 5 czerwca o godz. 14. Po każdej Eucharystii odbędzie się również z ich udziałem modlitwa o uzdrowienie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Wspólnota Przymierze Miłosierdzia jest katolickim stowarzyszeniem założonym w 2000 r. w Brazylii przez dwóch włoskich księży: o. Enrico Porcu i o. Antonello Cadeddu oraz misjonarkę Marię Paolę. Jej statut przyjął kard. Claudio Hummes w sierpniu 2005 r.
Wspólnota ma swoją siedzibę w Sao Paulo w Brazylii i działa w 40 miastach tego kraju. Jej pierwszy europejski dom misyjny skupiający Portugalczyków oraz emigrantów z Brazylii i Afryki powstał w Lizbonie w Portugalii. Kolejne, w 2008 r. − we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce.
Rodzina Przymierza Miłosierdzia przyjmuje i jednoczy mężczyzn i kobiety żyjących w celibacie i małżeństwie, kapłanów i ludzi świeckich. Jej członkowie wezwani przez Boga na różne sposoby ewangelizują i ufając w moc Ducha Świętego realizują wszelkie dzieła miłosierdzia. Charyzmatem wspólnoty jest przede wszystkim praca z ubogimi i ewangelizacja.
W Polsce Wspólnota ma już swoje grupy m.in. w Szczecinie, Warszawie i podpoznańskim Buku. W tej ostatniej miejscowości w kościele parafialnym w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 20 sprawowane są Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, na które przyjeżdżają wierni z całej Wielkopolski, a także spoza niej. Więcej informacji na www.pmbuk.pl.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.