Franciszkańscy przełożeni z Krakowa złożyli sobie życzenia
23 kwietnia 2011 | 14:31 | jms / ju. Ⓒ Ⓟ
W południe w Wielką Sobotę przełożeni ośmiu klasztorów franciszkańskich w Krakowie spotkali się na tradycyjnym „jajeczku”. Tym razem u bernardynów pod Wawelem.
Zebranym prowincjałom i gwardianom życzenia złożyli gospodarze: o. Czesław Gniecki – prowincjał i o. Henryk Hajzner – gwardian.
„Życzę, aby Chrystus Zmartwychwstały obdarzył was i wasze wspólnoty, waszych braci światłem i mocą do służenia, głoszenia Ewangelii w dzisiejszym świecie, każdemu spotkanemu człowiekowi. Abyśmy wszyscy potrafili być świadkami Chrystusowej miłości, pokoju i radości, która wypływa z tej tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wszystkim Chrystus Zmartwychwstały błogosławi i obdarza nas swoim pokojem i swoją radością” – życzył o. Gniecki.
„Radość w tym roku pomnaża zbliżająca się beatyfikacja Jana Pawła II, który jest wyjątkowym wzorem dawania świadectwa prawdy o zmartwychwstaniu. Niech osoba Jana Pawła II będzie zawsze obecna pośród nas, w naszym życiu, w tym, co robimy, w naszym poświęcaniu się dla Ludu Bożego, dla braci” – dodał.
Prowincjał bernardynów podziękował przybyłym gościom za „życzliwość, braterstwo i łączność”.
„Cieszymy się bardzo, że możemy się spotykać razem przynajmniej dwa razy w roku, że ta tradycja jest podtrzymywana, że Pan daje nam możliwość spojrzenia na siebie Jego oczami, że możemy sobie składać życzenia i dzielić się radością” – mówili zgodnie przełożeni z Bernardyńskiej.
W Krakowie trzy zakony franciszkańskie mają w sumie osiem klasztorów: Bracia Mniejsi (reformaci) – trzy, Bracia Mniejsi (bernardyni) – jeden, Bracia Mniejsi Kapucyni – dwa i Bracia Mniejsi Konwentualni (franciszkanie) – dwa. W czterech z nich mieszczą się ponadto kurie prowincji: przy Reformackiej, Bernardyńskiej, Korzeniaka i Żółkiewskiego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.