Płock: Mistrzostwa Futbolu Stołowego Osób Niepełnosprawnych
26 stycznia 2011 | 21:06 | eg Ⓒ Ⓟ
Kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych z diecezji płockiej wzięło udział w Mistrzostwach Futbolu Stołowego Osób Niepełnosprawnych, jakie odbyły się w Płocku. Imprezę zorganizowało Artystyczno-Kulturalno-Rozrywkowe Centrum Osób Niepełnosprawnych.
Futbol stołowy, to popularne „piłkarzyki”. W płockich zawodach uczestniczyły dwuosobowe drużyny z poszczególnych placówek. Zawodnicy rywalizowali pod okiem wykwalifikowanego sędziego. Najlepszą drużynę wyłonił cykl meczy.
Zwycięzcami mistrzostw zostali Mateusz Łęcki i Tomasz Agaciński, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Płocku. W nagrodę m.in. rozegrali mecz z Markiem Wółkiewiczem – sędzią piłkarskim okręgu mazowieckiego. Zwycięzcy i uczestnicy mistrzostw, już po zakończonych rozgrywkach, mieli także okazję zadawać pytania sędziemu, który m.in. opowiedział im o tym jak powinien wyglądać strój piłkarski.
„Futbol stołowy to wyjątkowa dyscyplina sportowa, źródło dobrej rozrywki i emocjonującej rywalizacji. Z jednej strony stanowi sprawdzian refleksu, techniki i umiejętności zgrania się z partnerem, z drugiej zaś jest świetną zabawą, która potrafi rozruszać każdego. Dla osób niepełnosprawnych jest jedną z najodpowiedniejszych dyscyplin”, przekonywał podczas zawodów Piotr Ostrowicki, dyrektor Centrum Osób Niepełnosprawnych w Płocku.
Artystyczno-Kulturalno-Rozrywkowe Centrum Osób Niepełnosprawnych powstało w Płocku w listopadzie 2010 r. To pierwsza tego typu placówka w mieście, oferująca systematyczne zajęcia dla niepełnosprawnych mieszkańców miasta i okolic. Przedsięwzięcie jest inicjatywą Fundacji „Panaceum” i Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku. Niepełnosprawni m.in. biorą udział w zajęciach artystycznych, filmowych, teatralnych, muzycznych, sportowych, plastycznych i spotkaniach z ciekawymi ludźmi.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.