Poznań: studenci przybliżają dzieciom postać św. Mikołaja
21 grudnia 2010 | 11:22 | ms Ⓒ Ⓟ
Dzieci w poznańskich szkołach, kościołach i prywatnych domach mogły lepiej poznać postać św. Mikołaja dzięki akcji zorganizowanej przez studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego. – Siedmiu Mikołajów i dziewięciu aniołków odwiedziło w adwencie ponad 350 dzieci, opowiadając im o życiu świętego, o czynieniu dobra i nakłaniając dzieci do brania z niego przykładu – poinformował KAI ks. Szymon Stułkowski, opiekun studentów.
Akademickie Koło Misjologiczne działa przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Projekt misyjny o charakterze edukacyjno-socjalnym „Święty Mikołaj” zorganizowano już po raz czwarty. – W czasach, kiedy coraz mniej dzieci i dorosłych kojarzy postać Mikołaja ze świętym biskupem z Miry, istnieje pilna konieczność ukazywania prawdziwej osoby świętego – mówi ks. Szymon Stułkowski.
Opiekun koła misjologicznego wyjaśnia, że studenci rozumieją swój projekt jako formę ewangelizacji. – Poza celem edukacyjnym istnieje też socjalny, ponieważ ofiary zebrane w czasie spotkań z dziećmi studenci przekazują na Adopcję Serca dzieci z Afryki – tłumaczy ks. Stułkowski. Akademickie Koło Misjologiczne zaadoptowało przed rokiem dwójkę dzieci z Wysp Zielonego Przylądka, 8-letniego Davida i Cheilę. Dzięki ogromnej hojności ludzi goszczących studentów, pozyskane w tym roku fundusze wystarczą na opłacenie kolejnej rocznej raty, a także na adopcję kolejnego dziecka z Cabo Verde.
Akademickie Koło Misjologiczne w Poznaniu istnieje od 1926 roku. W ostatnich latach stało się znane dzięki realizacji interesujących projektów misyjnych w Kazachstanie, na Wyspach Zielonego Przylądka na Atlantyku i w Ziemi Świętej. Dzięki wzajemnej wymianie studentów powstała także pierwsza w języku polskim książka o Wyspach Zielonego Przylądka.
Informacje o działalności AKM można znaleźć na stronie: www.misja.info
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.