Objawienia w Medjugorje
09 listopada 2010 | 12:38 | sz, materiał sponsorowany Ⓒ Ⓟ
W południowej części Hercegowiny, między dwoma wzgórzami, leży Medjugorje – w tłumaczeniu Międzygórze. To obecnie jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w świecie katolickim. Miejscowość zyskała ogólnoświatowy rozgłos za sprawą objawień Matki Bożej z 1981 roku, które trwają do dziś.
Przez wieki Medjugorje nie różniło się niczym od reszty wiosek w Bośni i Hercegowinie. Ludność pracowała na roli, uprawiała winorośl. Wszystko zmieniło się pod koniec czerwca 1981 r., kiedy szóstce młodych osób objawiła się niewiasta z dzieckiem na ręku. Wedle ich słów, przedstawiła się jako Maryja Królowa Pokoju, zwana w miejscowym dialekcie Gospą i wzywała świat do pokoju i pojednania.
Od 24 czerwca we wsi Bijakovici w parafii Medjugorje codziennie objawia się Najświętsza Maria Panna. Pierwszego dnia Matkę Bożą zobaczyły dwie młode miejscowe dziewczyny. W ciągu następnych dni grupa widzących zwiększyła się do sześciu osób. Do 3 lipca 1981 r. było 20 objawień, które stanowią spójną całość z przekazaniem prostego orędzia, będącego wezwaniem do: pokoju, wiary i nawrócenia, modlitwy i postu. Objawienia trwają nadal.
„Pielgrzymki po Europie” to seria 12 książek, które przydadzą się nie tylko pielgrzymującym do miejsc świętych Europy, ale także tym, którzy pozostając w domu pragną poznać słynące z cudów ośrodki kultu wiary chrześcijańskiej. Pierwszy przewodnik, dotyczący Fatimy i Góry św. Patryka, ukazał się w lutym. Kolejne tomy z serii zaprezentują Lourdes i Les Saintes Maries De La Mer (Francja), Santiago de Compostela i El Rocio (Hiszpania), Kalwarię Zebrzydowską (Polska) i Kavelaer (Niemcy), Amsterdam (Holandia) i Scherpenheuvel (Belgia) oraz Medjugorje (Bośnia) i Iona (Szkocja). Do każdej części dołączone są płyty DVD z filmami i reportażami na temat opisywanych miejsc.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.