Okolice Kevelaer
01 listopada 2010 | 11:45 | ms, materiał sponsorowany Ⓒ Ⓟ
Niedaleko Kevelaer – pielgrzymkowego miasteczka północno-zachodnich Niemiec – znajduje się malowicze miasto Kleve, a także ponad 750-letnie Wesel z katedrą Willibrordi. Około 140 km od Kevelaer mieści się katedra w Aachen (Akwizgran) z relikwiarzem Karola Wielkiego. Ważne informacje dotyczące tych miejsc znajdziemy w przewodniku „Pielgrzymki po Europie”.
Zaledwie 30 km od Kevelaer znajduje się Kleve, które prawa miejskie uzyskało w 1242 roku. Warto tam zwiedzić zamek Schwanenburg oraz gotycki kościół Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny. Ponadto dużą atrakcją dla turystów są malownicze parki. Wesel (po polsku – osioł) jest miastem „osłów- figur”, których jest w mieście 111. W planie pobytu w pólnocno-zachodnich Niemczech powinna znaleźć się wycieczka do dawnego Akwizgranu, z którego Karol Wielki chciał uczynić „nowy Rzym”.
Do Kevelaer możemy dotrzeć: samochodem (droga krajowa B7, potem autostrada A57), samolotem, korzystając z dwóch – znajdujących się w pobliżu miasta – lotnisk. Kevelaer jest przygotowane na przyjęcie dużej ilości turystów (rocznie miasto odwiedza ok. miliona osób), natomiast miejscowe potrawy i piwo będą dodatkową atrakcją naszego pobytu w Niemczech.
„Pielgrzymki po Europie” to seria 12 książek, które przydadzą się nie tylko pielgrzymującym do miejsc świętych Europy, ale także tym, którzy pozostając w domu pragną poznać słynące z cudów ośrodki kultu wiary chrześcijańskiej. Pierwszy przewodnik, dotyczący Fatimy i Góry św. Patryka, ukazał się w lutym. Kolejne tomy z serii zaprezentują Lourdes i Les Saintes Maries De La Mer (Francja), Santiago de Compostela i El Rocio (Hiszpania), Kalwarię Zebrzydowską (Polska) i Kavelaer (Niemcy), Amsterdam (Holandia) i Scherpenheuvel (Belgia) oraz Medjugorje (Bośnia) i Iona (Szkocja). Do każdej części dołączone są płyty DVD z filmami i reportażami na temat opisywanych miejsc.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.