Co jeszcze zwiedzić w Kevelaer?
28 października 2010 | 09:34 | ms, materiał sponsorowany Ⓒ Ⓟ
Kevelaer słynie z bazyliki papieskiej i Kaplicy Łaski. Jadąc do tego niewielkiego, przygranicznego miasteczka północno-zachodnich Niemiec także warto odwiedzić Kaplicę Świec, klasztor zwany „Domem księży”, Kaplicę Spowiedzi oraz Stacje Krzyżowe. Pielgrzymowanie odbywa się pomiędzy 1 maja a 1 listopada, gdyż w tym okresie odbywają się ważne uroczystości kościelne.
Kaplica Świec jest najstarszym kościołem w Kevelaer. Świece są zapalane przez pątników na znak wierności Matce Bożej. Przeważnie pali się ich ponad 300. Patronem świątyni jest Archanioł Michał, którego wizerunek widnieje na suficie. Kaplica Spowiedzi została wybudowana w latach 1857-58, aby umożliwić dostęp do tego sakramentu licznie przybywającym pielgrzymom i zapewnić im odpowiednie warunki odosobnienia. Naprzeciw bazyliki znajduje się „Dom księży” – najstarszy kamienny budynek w Kleavear, natomiast na obrzeżach miasta są usytuowane Stacje Krzyżowe, które mają już ponad 120 lat.
Znacznie więcej interesujących informacji znajdziemy w przewodniku „Pielgrzymki po Europie”.
„Pielgrzymki po Europie” to seria 12 książek, które przydadzą się nie tylko pielgrzymującym do miejsc świętych Europy, ale także tym, którzy pozostając w domu pragną poznać słynące z cudów ośrodki kultu wiary chrześcijańskiej. Pierwszy przewodnik, dotyczący Fatimy i Góry św. Patryka, ukazał się w lutym. Kolejne tomy z serii zaprezentują Lourdes i Les Saintes Maries De La Mer (Francja), Santiago de Compostela i El Rocio (Hiszpania), Kalwarię Zebrzydowską (Polska) i Kavelaer (Niemcy), Amsterdam (Holandia) i Scherpenheuvel (Belgia) oraz Medjugorje (Bośnia) i Iona (Szkocja). Do każdej części dołączone są płyty DVD z filmami i reportażami na temat opisywanych miejsc.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.