Kraków: letnie seminarium Instytutu Tertio Millennio
03 lipca 2010 | 13:00 | Instytut Tertio Millennio Ⓒ Ⓟ
30 młodych ludzi z całego świata przyjechało w tym tygodniu do Krakowa, aby analizować problemy współczesnego świata w świetle katolickiej nauki społecznej. Już po raz 18. Instytut Tertio Millennio oraz The Ethics and Public Policy Center z Waszyngtonu zorganizował Szkołę Letnią – Tertio Millennio Seminar on the Free Society.
Pierwsza edycja Szkoły Letniej odbyła się w 1992 roku. Jej pomysłodawcami byli Michael Novak, Rocco Buttiglione, o. Richard John Neuhaus, o. Maciej Zięba OP oraz George Weigel. Głównym celem tej inicjatywy jest – niezmiennie od 18 lat – pogłębienie dialogu na temat społeczeństwa otwartego.
28 czerwca do Krakowa przybyli studenci z Ameryki Północnej, z krajów Europy Środkowo-Wschodniej (z Rumunii, Litwy, Słowacji, Ukrainy, Estonii, Rosji i Białorusi) oraz z Polski. Do 16 lipca uczestniczyć będą w zajęciach – prowadzonych w języku angielskim – poruszających najważniejsze współczesne problemy polityczno–gospodarcze, zwłaszcza dotyczących sfery demokratycznego kapitalizmu, w oparciu o katolicką naukę społeczną, a zwłaszcza nauczanie Jana Pawła II zawarte w encyklice "Centessimus annus".
W tegorocznym seminarium wezmą także udział znani amerykańscy teolodzy, politolodzy i komentatorzy życia społeczno-religijnego na świecie, w tym m.in. George Weigel, autor biografii Jana Pawła II "Świadek nadziei", ekonomista Michael Novak, profesor filozofii Russell Hittinger – członek Papieskiej Akademii św. Tomasza z Akwinu oraz ks. Thomas D. Williams, członek Zgromadzenia Legionistów Chrystusa, wykładowca teologii moralnej i katolickiej nauki społecznej Papieskiego Uniwersytetu Regina Apostolorum.
W programie przewidziano również czas na modlitwę (w tym codzienną Mszę św.) i wypoczynek, m.in. wyjazdy do Częstochowy, Oświęcimia, Wieliczki Ojcowa i Pieskowej Skały oraz spływ Dunajcem.
Szczegółowe informacje nt. Szkoły Letniej znaleźć można na stronie internetowej www.seminar.tertio.pl
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.