„Jan Paweł II w Małopolsce” – wspólny projekt Centrum Jana Pawła II i TVP
18 czerwca 2010 | 17:19 | lk, mk Ⓒ Ⓟ
Instytut Dialogu Międzykulturowego przy Centrum Jana Pawła II „Nie Lękajcie się!” w Krakowie wspólnie z Telewizją Polską stworzył nowy cykl audycji telewizyjnych pt. „Jan Paweł II w Małopolsce”. W ramach audycji ponownie będzie można usłyszeć najważniejsze słowa Ojca Świętego wypowiedziane podczas wizyt w Ojczyźnie, począwszy od drugiej w 1983 r. do ostatniej w 2002 r.
Cykl programów pt. "Jan Paweł II w Małopolsce" to seria dwudziestu 20-minutowych odcinków autorstwa dziennikarzy redakcji programów katolickich TVP, Joanny Adamik i ks. Andrzeja Baczyńskiego. Przypominają oni miejsca odwiedzone przez Papieża w Małopolsce, wspominając jego słowa z homilii z tamtego okresu. Wizyty papieskie wspominają m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Franciszek Macharski, bp Wiktor Skworc, prof. Franciszek Ziejka i Marek Skwarnicki.
Cykl filmów powstał w związku z obchodami 90. rocznicy urodzin Jana Pawła II i zawiera także współczesny komentarz do słów wypowiedzianych przed laty. W cyklu przypominane będą wszystkie miejsca w archidiecezji krakowskiej, diecezji tarnowskiej i częściowo bielsko-żywieckiej, goszczące papieża. – Przypominamy najbardziej wzruszające, znamienne i ważne chwile dla narodu polskiego, zarówno uroczystości religijne, jak i pełne ciepła spotkania Jana Pawła II z wiernymi, ale także spotkania z władzami komunistycznymi, które jak się okazało były zapowiedzią przełomu i odrodzenia Polski – wyjaśniają autorzy cyklu.
Emisja programów odbywać się będzie w każdy poniedziałek o godz. 18.25, a powtórka we wtorek o godz. 16.05 na antenie TVP Kraków. Audycje będzie można także obejrzeć codziennie w godz. 10-16 w Sali audiowizualnej Instytutu Dialogu Międzykulturowego przy Centrum Jana Pawła II „Nie Lękajcie się!” przy ul. Kanoniczej 18 w Krakowie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.