Licheń: rozpoczęły się warsztaty dziennikarskie „Kościół bez tajemnic” o bioetyce
23 kwietnia 2010 | 11:08 | kp Ⓒ Ⓟ
W Domu Pielgrzyma Arka Sanktuarium Maryjnego w Licheniu rozpoczęły się Warsztaty Dziennikarskie z cyklu „Kościół bez tajemnic”. Piąte jubileuszowe spotkanie dziennikarzy w tym roku dotyczy zagadnień bioetyki.
Warsztaty dziennikarskie organizowane są przez Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Poprzednie edycje dotyczyły takich tematów jak m.in. lustracja w Kościele, media a Kościół a także język jakim posługuje się na co dzień Kościół katolicki w Polsce.
Tegoroczne spotkanie nosi tytuł „Media i bioetyka – dziennikarze w służbie prawdy”. W roli prelegentów wystąpią dziś m.in. moraliści i teologowie, ks. prof. Tadeusz Reroń, oraz bp prof. Józef Wróbel. Po południu z dziennikarzami spotka się ks. prof. Andrzej Szostek MIC, etyk i wieloletni rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Wśród zaproszonych gości są także lekarze specjaliści, ginekolodzy, kardiolodzy, osoby które jako pierwsze w Polsce rozpoczęły prace w swych kliniakach w oparciu o metodę naprotechnologii.
Warsztaty rozpoczęło się wczoraj popołudniu, ponad 50 dziennikarzy miało szanse spotkać się z przełożonymi licheńskiego Zgromadzenia Księży Marianów. Odbyli także spacer po Sanktuarium i zapoznali się z powstającym w bazylice Muzeum imienia ks. Józefa Jarzębowskiego MIC.
Warsztaty dziennikarskie „Kościół bez tajemnic” potrwają do soboty 24 kwietnia.
Zgodnie z programem po każdym, trwającym pół godziny wykładzie, będzie czas na dyskusję i zadawanie pytań. Patronat honorowy nad warsztatami objął Rzecznik Prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Józef Kloch, który konferencje także poprowadzi. Medialnie przedsięwzięcie wspiera Polska Agencja Prasowa S.A. oraz Katolicka Agencja Informacyjna
Licheńskie spotkanie ma charakter nieodpłatnych warsztatów. Jest skierowane do dziennikarzy z redakcji prasy, radia i telewizji z całej Polski.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.