Nie dla in vitro – tak dla naprotechnologii – pielgrzymka obrońców życia na Jasną Górę (opis)
20 marca 2010 | 17:00 | it Ⓒ Ⓟ
Przedstawiciele ponad 130 wspólnot pro-life zrzeszonych w Federacji Ruchów Obrony Życia przybyli dziś na Jasną Górę w 30. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Obrońców Życia Człowieka. Podczas spotkania po raz kolejny opowiedzieli się za całkowitym zakazem wprowadzenia w Polsce procedury „in vitro”.
Obrońcy życia podkreślali, że zapłodnienie pozaustrojowe, choć promowane jako metoda ukierunkowana na dawanie życia, de facto jest metodą śmierci.
„Rzetelne informacje zagranicznych i polskich ośrodków stosujących tą metodę mówią, że 60, 80, a w Wielkiej Brytanii nawet 95 procent poczynanych tą metodą istot ludzkich ginie przed narodzeniem” – powiedział Antoni Zięba, obrońca życia z Krakowa. Dodał, że działacze pro-life apelują do polskich parlamentarzystów o wprowadzenie ustawowego zakazu „in vitro” jako procedury drastycznie niehumanitarnej oraz szerokie upowszechnienie naprotechnologii – nowoczesnej metody diagnozowania i leczenia niepłodności i o zapewnienie jej pełnej refundacji z NFZ. Jak zauważają działacze pro-life, na żadnym etapie stosowania naprotechnologii nie dochodzi do niszczenia poczętych istot ludzkich, naruszenia godności małżonków i zachowane są ekologiczne zasady prokreacji. Ponadto, jak podkreślają obrońcy życia, naprotechnologia w porównaniu do procedury „in vitro” jest bardziej skuteczna i kilkakrotnie mniej kosztowana.
Uczestnicy pielgrzymki wyrazili swoją solidarność z ks. Markiem Gancarczykiem red. „Gościa Niedzielnego” i zachęcili Polaków do nieustannej modlitwy w obronie życia w każdej jego fazie.
Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem abpa Stanisława Nowaka, metropolity częstochowskiego. „Żeby bronić życia, żeby służyć życiu, żeby odpowiadać w duchu Maryi na wielki dar życia trzeba siły, wiary, mocy, miłości i zjednoczenia, takie zjednoczenie postanowiła sobie już trzydzieści lat temu właśnie ta Krucjata w Obronie Życia” – podkreślił abp Nowak. Podziękował za wszystkie wysiłki i działania w obronie życia. Wezwał do dalszego opowiadania się po stronie życia.
W czasie Mszy św. osoby chętne mogły podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyli 9- miesięczną modlitwę w intencji życia poczętego a zagrożonego w łonie matki. Jak się szacuje liczba osób, które codziennie modlą się według tej propozycji przyjmowanej w czasie przyrzeczeń wynosi ok. pół miliona.
Gościem pielgrzymki był Dietmar Fischer z Austrii, organizator Światowego Kongresu Modlitwy w Obronie Życia, który odbędzie się w październiku w Rzymie.
W przesłaniu z XXX Pielgrzymki Obrońców Życia Człowieka czytamy, że „z Jasnej Góry czujemy się też w obowiązku upomnieć o prawa rodziny, szczególnie o prawo do jej autonomii w kwestii wychowywania dzieci. Podkreślamy, że obca jest nam przemoc w każdym jej przejawie, jednak jej zwalczanie nie może być pretekstem do ataku na rodzinę, niszczenia jej autorytetu i krzywdzenia dzieci. Projekt nowelizacji ustawy „O przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie” jest nie do przyjęcia przede wszystkim z powodu stworzenia możliwości nadmiernej ingerencji państwa w sprawy rodziny. Do parlamentarzystów apelujemy o jego odrzucenie”.
Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę inauguruje obchody Dnia Świętości Życia, 25 marca. Działacze apelują do wszystkich, aby dzień ten przeżywać w duchu dziękczynienia za dar życia, uczestnicząc w okolicznościowych uroczystościach i nabożeństwach.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.