Gorzów Wlkp.: Hospicjum św. Kamila będzie miało logo
11 marca 2010 | 18:41 | wm Ⓒ Ⓟ
Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim będzie miało logo oraz identyfikację graficzną, które wyłonione zostaną w trakcie konkursu ogłoszonego przez dyrekcję paliatywnej placówki.
Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila działa ponad 16. lat. Prezesem od początku istnienia jest ks. Władysław Pawlik. Hospicjum posiada własną bazę lokalową i transportową. Wyposażone jest w nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Od 2004. r jest Organizacją Pożytku Publicznego.
Ogłoszony w marcu konkurs na logo i identyfikację graficzną będzie wykorzystywany m.in na kopertach, wizytówkach, teczkach, listownikach, plakatach i banerach, długopisach czy papierze firmowym.
Konkurs ma charakter ogólnopolski i otwarty. Główną nagrodą jest 1.tys. zł. Na konkurs można nadesłać 1. lub 2. projekty wykonane dowolną techniką graficzną, kojarzące się z tematyką służby zdrowia i pomocy bliźniemu poprzez dowolne użycie symbolu krzyża.
Projekty można przysyłać do końca marca pod adres: Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp., 66-400 Gorzów Wlkp. ul. Stilonowa 21.
Ponad 12. lat Hospicjum św. Kamila kierowała s. Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, która obecnie współtworzy pierwsze hospicjum na Litwie w Wilnie.
Hospicjum jest dziełem ludzi, dla których dobro bliźniego jest bardzo ważne, to współpraca prawników, psychologów, lekarzy, pielęgniarek a nade wszystko wolontariuszy niosących pomoc cierpiącym – przypominała zawsze zakonnica.
S. Michaela Rak bezpośrednio angażowała się we wszystkie akcje charytatywne. W rozmowie z KAI wielokrotnie powtarzała, że niosąc pomoc ludziom chorym nie liczą się kolory polityczne, różnice wyznaniowe, czy brak wiary.
Każdego roku coraz więcej gorzowian włączało się do akcji pomocowych, którym patronowała s. Michaela. Mieszkańcy miasta przynosili do hospicjum złom złota i srebra, z którego wykonywane były medale dla sponsorów hospicjum. Z okazji Światowego Dnia Chorego organizowane były gale teatralne. Za czasów s. Michaeli, Jan Grzegorczyk napisał książkę „Niebo dla akrobaty”, do której temat zaczerpnął z dwuletniej obserwacji gorzowskiej placówki. Natomiast żużlowcy rozpoczęli organizowanie bali na rzecz hospicjum. S. Michaela była wizytówką gorzowskiego hospicjum – uważają do tej pory mieszkańcy Gorzowa.
Nowy kierownik hospicjum będzie musiał przywrócić dobrą atmosferę pracy w placówce i zadbać o prawidłowy jej wizerunek, który wielokrotnie był przedstawiany w mediach w sposób budzący wiele wątpliwości czy na pewno miłość i dobro chorego człowieka stawiane jest na pierwszym miejscu – powiedział w rozmowie z KAI, ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bp Stefan Regmunt.
„S. Michaela Rak w sposób nadprzyrodzony patrzyła na człowieka, nie tylko pracowała z pasją i zaangażowaniem, ona widziała Chrystusa w drugim człowieku” – mówił bp Regmunt o odchodzącej z gorzowskiego Hospicjum św. Kamila zakonnicy.
Po odejściu s. Michaeli, w hospicjum powstał konflikt pracowniczy, w wyniku którego z pracy zrezygnowali lekarze. Przez kilka miesięcy placówką kierował współzałożyciel Hospicjum św. Kamila dr Jacek Zajączek. Od grudnia ub. roku dyrektorem jest Marek Lewandowski.
Marek Lewandowski ukończył Politechnikę Szczecińską, wydz. Budowy Maszyn. W Gorzowie pracował w Zakładach Mechanicznych Ursus, w Urzędzie Miasta, był dyrektorem generalnym Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, kierował Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Przez wszystkie lata czynnie uczestniczył w życiu Kościoła.
Dyrektor Lewandowski pragnie przywrócić dobre imię paliatywnej instytucji. W tym roku przedstawiciele Klubu Żużlowego Stal zapewnili podczas czwartego balu na rzecz chorych, że szczytną inicjatywę będą kontynuować. W tym roku wsparli hospicjum kwotą ponad 230. tys. zł.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.