Obchody Dnia Chorego na Jasnej Górze
11 lutego 2010 | 16:07 | it Ⓒ Ⓟ
W obchodzony dziś XVIII Światowy Dzień Chorego na Jasnej Górze o 13.30 odprawiona została Msza św. połączona z modlitwą o uzdrowienie. Po Eucharystii, podczas nabożeństwa lourdzkiego, kapłan błogosławił Najświętszym Sakramentem indywidualnie każdego chorego.
W kazaniu o. Kamil Szustak, za Janem Pawłem II przypomniał, że chory jest uprzywilejowaną cząstką Kościoła. „Światowy Dzień Chorego ma nam uświadomić, jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni. Jak bardzo potrzebny jest Kościołowi człowiek chory i cierpiący. On jest uprzywilejowaną cząstką Kościoła. Wiele razy przypominał o tym czcigodny Sługa Boży, Jan Paweł II, on nie tylko mówił o ludzkim cierpieniu, pisał, ale pokazał swoim życiem co znaczy cierpieć z godnością, co znaczy ludzkie cierpnie uczynić darem dla innych” – podkreślił paulin.
Chorzy zauważyli, że wspólna modlitwa w sanktuarium jest dla nich bardzo ważna, bo dodaje im sił do zmagania z codziennymi trudnościami. Niepełnosprawna pani Jadwiga powiedziała, że zna wartość cierpienia. „Nie widzę, żeby to była jakaś kara, jak ludzie mówią, że choroba to jest kara. Nie, to nie jest kara. Po prostu widocznie Pan Bóg miał wobec nas jakieś zamiary. Przez nasze cierpienie, przez naszą chorobę, chce żebyśmy tu na świecie żyjąc, świadczyli o tej wielkiej miłości i doszli do wieczności" – wyznała p. Jadwiga.
Jeden z kapłanów zauważył, że przeżywanie Dnia Chorego jest bardzo potrzebne i służy także zdrowym. „Tak bardzo promuje się ciało młode, sprawność fizyczną, jakby człowiek wyglądał ciągle młodo, pięknie, nieprzemijająco. A prawda o życiu, to jest też prawda o człowieku chorym, który przeżywa swoje kryzysy, słabości i potrzebuje naszej pomocy. Ta choroba jest nam potrzebna, byśmy się zastanowili, służyli im pomocą, czuli się potrzebni i w ten sposób człowiek duchowo się rozwija” – podkreślił modlący się dziś na Jasnej Górze, ksiądz.
Przybywający do sanktuarium pielgrzymi szczególnie pamiętali dziś o tych, którzy cierpią na duszy i ciele.
Jasna Góra, od wieków znana jest jako miejsce wielu cudów, w tym uzdrowień. Każdego roku przybywają tu tysiące chorych, cierpiących i ich rodzin. Odprawianych jest wiele Mszy św. z prośbą o ratunek w chorobie.
Świadectwem jest jasnogórska księga cudów i łask, która zawiera udokumentowane przez lekarzy i świadków zdarzenia uzdrowień ciężko chorych lub nieszczęśliwych ludzi. Dowodem cudów są także liczne kule, laski i wózki inwalidzkie pozostawione w sanktuarium.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.