Sandomierz: oddano do użytku część mieszkalną klasztoru sióstr klarysek
26 stycznia 2010 | 20:16 | apis Ⓒ Ⓟ
Oddaną do użytku część mieszkalną klasztoru sandomierskich sióstr klarysek pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, poświęcił we wtorek 26 stycznia bp Krzysztof Nitkiewicz. W nowym gmachu znajdują się: cele sióstr, tymczasowa kaplica, refektarz, sala komputerowa oraz kuchnia.
W koncelebrowanej Eucharystii odprawionej w nowo wybudowanej kaplicy pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza uczestniczyli m.in. wykonawcy i dobrodzieje klasztoru sióstr klarysek.
– Zgromadziliśmy się dzisiaj w tym miejscu, aby podziękować Bogu za ten klasztorny budynek wybudowany dzięki ofiarom wiernych, wytrwałej pracy inżynierów i robotników oraz wsparciu modlitewnych samych sióstr – powiedział do zebranych bp Nitkiewicz.
– Ten dom staje się dla was drogie siostry miejscem codziennej pracy oraz wypełniania waszego powołania zgodnego z duchem św. Klary i św. Franciszka z Asyżu – podkreślił ordynariusz sandomierski.
Bp Nitkiewicz podziękował siostrom za "ich cichą, lecz jakże ważną" obecność w diecezji sandomierskiej. – Dobrze się składa, że klasztor znalazł swoje miejsce w centrum Sandomierza, gdyż przypomina w ten sposób o waszej modlitewnej i ofiarnej posłudze, która tak bardzo potrzebna jest naszemu lokalnemu Kościołowi – dodał hierarcha.
Oddany do użytku budynek, to jedna z czterech części klasztoru, który został zaprojektowany przez Andrzeja Krzemienia. W dalszych planach przewidziano budowę gmachu ogólnoużytkowego oraz kaplicy. Prace przy kompleksie klasztornym rozpoczęto w marcu 2008 roku.
Klaryski przybyły do Sandomierza 12 czerwca 2007 roku. Obecnie w klasztorze przebywa sześć sióstr, w przyszłości ma być trzydzieści. Ich głównym zadaniem jest modlitwa. Klasztor mieści się przy kościele św. Józefa w Sandomierzu.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.