Radom: Rodzina Różańcowa podejmuje duchową adopcję dzieci poczętych
26 listopada 2008 | 15:29 | rm Ⓒ Ⓟ
Do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego zachęca wiernych ks. Szymon Mucha – moderator Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej. – Na początku nowego roku liturgicznego, który rozpoczyna czas adwentowego oczekiwania na Boże Narodzenie, proszę was, abyście czynnie włączyli się w to dzieło – powiedział ks. Mucha, który jest również kustoszem sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole.
Ks. Mucha przypomina, że „Rodzina Różańcowa, to ponad pięćdziesięciotysięczna armia ludzi, a więc ponad 50 tysięcy dzieci poczętych, których życie z różnych powodów jest zagrożone, może być objęte duchową adopcją”. – Jako Rodzina Różańcowa Diecezji Radomskiej czujemy się zobowiązani do podjęcia wielkiej modlitwy o ratowanie każdego życia ludzkiego od poczęcia, aż po naturalną śmierć – przypomniał moderator Rodziny Różańcowej.
Od grudnia, codziennie odmawiany przez wiernych dziesiątek różańca będzie ofiarowywany w intencji dziecka, które będzie adoptowane. – Ono jest naszym duchowym dzieckiem, choć nie znamy jego imienia, nie wiemy jakiej jest narodowości, czy to jest chłopiec, czy dziewczynka. Przez 9 miesięcy będziemy mu towarzyszyć modlitwą i cieszyć się że rośnie i rozwija się w łonie swej mamy. Pokochajmy to dziecko i prośmy Boga za wstawiennictwem najlepszej z Matek – Maryi, by cieszyło się życiem i mogło się urodzić zdrowe – apeluje do wiernych ks. Mucha. Zachęca przy tym, by duchową adopcję podjąć w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. – Zgromadźmy się w tym dniu na Mszy Św. i w sposób uroczysty złóżmy nasze zobowiązanie – dodaje.
Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej – radosnej, światła, bolesnej lub chwalebnej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.
Rodzina Różanowa jest największym stowarzyszeniem religijnym w diecezji. Powstała w 2000 r. z inicjatywy bp. Jana Chrapka. W diecezji działa ponad 10 tys. kółek różańcowych. Statut przewiduje, że Rodzina Różańcowa jest stowarzyszeniem wiernych, obejmującym wszystkich, którzy wyrażą postanowienie codziennego odmawiania różańca i potwierdzą go wpisem do parafialnej księgi różańcowej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.