Gorzów Wlkp.: kończą się XXV Dni Kultury Chrześcijańskiej
20 listopada 2008 | 14:14 | wm Ⓒ Ⓟ
Kilkadziesiąt osób wysłuchało19 listopada w Katedrze WNMP wykładu o. Morisa Maurina, który sprowadził Zgromadzenie Małych Braci Jezusa do Polski. Był to ostatni wykład w ramach XXV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Gorzowie Wielkopolskim.
O. Maurin mówił na temat „Sensu powrotu do Nazaretu”. Zakonnik wyjaśniał, że powrót do Nazaretu, to naśladowanie Jezusa, życie prostotą, miłością i braterstwem. „Kiedy nauczymy się żyć prostotą i akceptować istniejące warunki, wtedy serce będzie otwarte na innych, zobaczymy drugiego człowieka i wówczas może następować powrót do Nazaretu czyli do wartości” – tłumaczył.
Pierwsze Zgromadzenie Małych Braci Jezusa założył w 1933. r. ks. R. Voillaume w Północnej Afryce. Wspólnota zakonna powstała na podstawie przepisów Karola de Foucauld. Polska siedziba Zgromadzenia jest w Izabelinie.
Wykłady, spektakle, koncerty i wystawy, złożyły się na obchody kończących się jubileuszowych XXV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Gorzowianie po raz pierwszy mieli możliwość zwiedzenia Pałacu Biskupiego, w którym powstaje Muzeum Sługi Bożego bp Wilhelma Pluty – ordynariusza ówczesnej diecezji gorzowskiej.
Ostatnim wydarzeniem teatralnym DKCH, będzie 27 listopada spektakl „Żegnaj Książę” o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta. Mszę św. na zakończenie Dni odprawi bp pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Paweł Socha.
Hasłem tegorocznych Dni jest: „Nadzieja, która zawieść nie może” . Organizatorem Klub Inteligencji Katolickiej Oddział w Gorzowie, którego Prezesem od początku istnienia jest Teresa Klimek.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.