Warszawa: książki katolickie na międzynarodowych targach
18 maja 2007 | 13:31 | im Ⓒ Ⓟ
Wśród 700 wystawców z 31 krajów oraz 354 autorów, na 52. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie obecni będą także autorzy książki katolickiej. Spotkania m.in. z prof. Rosą Alberoni, Zbigniewem Nosowskim i Szymonem Hołownią odbywać się będą od piątku do niedzieli 20 maja.
Podczas imprezy targowej swoje książki będzie podpisywać 354 autorów, w tym kilku autorów związanych z wydawnictwami katolickimi. Znajdą się oni wśród 700 wystawców z 31 krajów.
Jedną z obecnych będzie Zbigniew Nosowski, autor książek „Szare a piękne. Rekolekcje o codzienności” i „Parami do nieba. Małżeńska droga świętości”. Na spotkanie z nim zaprasza Wydawnictwo „Więź”.
Swoje książki będzie także podpisywał Paweł Zuchniewicz, autor takich książek, jak „Cuda Jana Pawła II”, „Młode lata Papieża. Lolek, Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża”.
„Cuda Jana Pawła II” powstała dzięki apelowi, jaki autor skierował do tych ludzi na całym świecie, którzy stykali się z Janem Pawłem II. Ich zadaniem było opisanie nadzwyczajnych wydarzeń związanych z osobą Papieża Wojtyły. Odpisali ludzie, których Jan Paweł II uzdrowił osobiście, jak Angielka Key Kelly z Liverpoolu, która chorowała na raka.
Na spotkanie z prof. Rosą Alberoni, autorką ostrego pamfletu filozoficznego „Wygnać Chrystusa”, zaprasza Wydawnictwo Rosikon Press.
W książce prof. Rosa Alberoni, socjolożka i dziennikarka z Mediolanu, odpowiada na wiele pytań dotyczących przyczyn i rozwoju sekularyzacji na świecie. Źródła „wypędzenia Chrystusa” z życia ludzi upatruje w wieku Oświecenia, który nazywa „wiekiem ciemności”. Alberoni pokazuje, jak dramatyczne skutki miała Rewolucja Francuska, podczas której zginęło milion ludzi, wynaleziono gilotynę i miał swój początek terroryzm. Wskazała też – za Janem Pawłem II – na Kartezjusza, który jako pierwszy postawił myśl ludzką przed bytem, czyli postawił człowieka na miejscu Boga, odłączył go od sacrum, wygłaszając słynne zdanie: „Myślę, więc jestem”.
Wydawnictwo Rosikon Press organizuje także spotkanie z ks. dr Wiesławem A. Niewęgłowskim, autorem m.in. książek „Anioły”, „Leksykon świętych” i „Uśmiech i miecz”.
Książkę „Tabletki z krzyżykiem” podpisywać będzie publicysta katolicki Szymon Hołownia. Wydał ją Społeczny Instytut Wydawniczy „Znak”.
Na spotkanie z Hubertusem Mynarkiem, autorem publikacji „Papież Polak – bilans pontyfikatu” zaprasza wydawnictwo Ahriman International. Natomiast Wydawnictwo Gaudium i znany kompozytor muzyki poważnej Krzesimir Dębski przedstawią okoliczności powstania książki „Jan Paweł II do Artystów. Artyści do Jana Pawła II”.
Ambasada Izraela w Polsce i Towarzystwo Polska-Izrael organizują na targach międzynarodową akcję ręcznego przepisywania Biblii. Każdy, kto własnoręcznie przepisze jeden werset Biblii, otrzyma imienny certyfikat uczestnictwa w tym międzynarodowym projekcie, a jego nazwisko zostanie uwiecznione w Domu Biblii wśród 20 137 nazwisk kopistów z danego kraju (tyle wersetów liczy Biblia). Akcji w Sali Mikołajskiej Pałacu Kultury i Nauki towarzyszy wystawa dziecięcych ilustracji Biblii.
52. Międzynarodowe Targi Książki trwać będą od 18 do 20 maja w godz. 10-19 w Pałacu Kultury i Nauki. Gościem honorowym targów jest Ukraina.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.