Koncert Sistars zakończył festiwal piosenki religijnej
08 sierpnia 2004 | 11:24 | kk //mr Ⓒ Ⓟ
Grupa Sistars była gwiazdą ostatniego dnia XI Festiwalu Piosenki Religijnej na Świętej Górze koło Gostynia.
Spotkanie z zespołem i jego wieczorny koncert uświetniły 7 sierpnia ogłoszenie werdyktu jury w konkursie młodych solistów i zespołów wykonujących szeroko rozumianą muzykę chrześcijańską. Sistars spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem półtoratysięcznej festiwalowej publiczności.
Sistars które zostały zaproszone na festiwal „w ramach nawiązywania dialogu pomiędzy kultura chrześcijańską a współczesną kulturą młodzieżową” nie zawiodły swojej publiczności. Zgodnie z obietnicą przedstawiły „kawał dobrej muzyki”, co zapewniło im entuzjastyczne aplauzy na widowni.
Laureatami konkursu młodych talentów zostały grupy: Good God z Kostrzyna i Przecinek z Raciboża, które zajęły ex equo drugie miejsce. Jury w tym roku nie przyznało Grand Prix Festiwalu. W założeniach konkursu poza sprawnością muzyczną wykonawców oceniane było także religijne przesłanie prezentowanych utworów.
Festiwal, którego tegoroczne hasło brzmiało: „Poczuj święty rytm” miał służyć w zamyśle organizatorów „zbliżaniu ludzi poprzez muzykę do Boga i do poszukiwania prawdy”, promować muzykę chrześcijańską oraz wspierać młode talenty. Głównym organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie Promocji Kultury Chrześcijańskiej Ignis.
Wśród gości, który wystąpili na festiwalu, były – oprócz Sistars – tak znane rockowe grupy jak: Maleo Reggae Rockers oraz Chili My.
W ramach festiwalu obyły się także konkursy adresowane do niepełnosprawnych: V Ogólnopolski Konkurs „Muzyka bez Barier” oraz V Ogólnopolski Konkurs „Sztuka Bez Barier”, w których udział wzięło ponad 100 niepełnosprawnych.
Patronat nad tegorocznym Festiwalem sprawowali: metropolita poznański abp Stanisław Gądecki oraz marszałek województwa wielkopolskiego Stefan Mikołajczyk.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.