Reggae na początek Song of Songs 2003
27 czerwca 2003 | 23:48 | per //mr Ⓒ Ⓟ
Koncert muzyki reggae rozpoczął festiwal Song of Songs w Toruniu. W szóstej edycji imprezy biorą udział najlepsi muzycy chrześcijańscy z Polski i zagranicy.
Festiwal tradycyjnie rozpoczął się… deszczem – intensywnym, ale krótkim. Nie zraziło to kilku tysięcy osób z całej Polski, które cierpliwie czekały pod sceną na rozpoczęcie imprezy. Na rozgrzewkę zagrały dwa mało znane zespoły: hard-corowy Poland oraz hip-hopowy Evident.
Ok. godz. 17 nastąpiło oficjalne otwarcie festiwalu. – A więc piąty festiwal Song of Songs… – zaczął biskup toruński Andrzej Suski. – Szósty!!! – poprawiła go publiczność. – Fakt, szósty – sprostował biskup i trzymając w ręku festiwalową płytę mówił dalej: – Song of Songs znaczy Pieśń nad pieśniami. Jest to nazwa jednej z ksiąg Biblii, która mówi o ogromie ludzkiej miłości. Ten festiwal tak się rozwija. Poprzednie edycje cechował klimat braterstwa ekumenicznego, życzliwości i przyjaźni. Życzę, aby i to spotkanie w takim klimacie przebiegało.
Właściwą imprezę rozpoczął występ dwóch znakomitych zespołów reggae: znanej w Toruniu grupy Ave Lion oraz słynnej już Etny. Ta pierwsza rozpoczęła swój koncert od kilkunastominutowego setu, w którym raz po raz zmieniały się rytmy i melodie. To wystarczyło, by nieco senna dotąd publiczność ruszyła do tańca.
Klimat podtrzymała Etna, która wykonała swoje największe przeboje. – Na Syjon! Na Syjon!� – krzyczała publiczność, domagając się od muzyków zagrania najbardziej znanej piosenki grupy. Zespół uległ. Kilka tysięcy gardeł wyśpiewało wraz z Etną słowa Psalmu 23: „Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach…
Idziemy na Syjon. Na Syjon, na Syjon!”.
W piątek wystąpili także: folkowo-popowy Viola i New Day, grający szalony heavy-metal Ox, rockowy Frühstück, ostra Triquetra, legendarny zespół Armia oraz gość z zagranicy – Pollyanna z USA. Całość zakończył koncert uwielbieniowy, prowadzony przez Mateusza Otrembę, znanego jako Mate.O.
Festiwal odbywa się nad samą Wisłą, w fosie przy Bulwarze Filadelfijskim. Naprzeciwko sceny w specjalnych namiotach można kupić płyty i kasety zespołów biorących udział w imprezie, a także inne nowości muzyczne. Za 15 zł dostępna jest koszulka z logo SoS, tyle samo kosztuje płyta promująca festiwal. Impreza transmitowana jest w internecie.
Patronem medialnym festiwalu jest serwis e.kai.pl.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.