Ciężkie granie w nowym „RUaH”
14 marca 2002 | 16:12 | per //ad Ⓒ Ⓟ
Ciężki rock, punk i hard-core – to muzyczny klimat płyty CD dołączonej za darmo do najnowszego magazynu „RuaH”. Grają na niej młode zespoły muzyki z przesłaniem chrześcijańskim.
Płyta CD nosi w tym numerze tytuł „Telegram” – od tytułu jednej z zamieszczonych tu piosenek. Znalazły się tu najnowsze utwory nowych, czasem jeszcze amatorskich zespołów rockowych śpiewających teksty z przesłaniem chrześcijańskim. Usłyszeć więc można znaną już Pneumę, olszyńską Triquetry a także warszawskiego Good Religion oraz pochodzącej z Mińska Mazowieckiego grupy 3 Siostry.
– W ich muzyce jest pasja, nadzieja i szczerość – wyjaśnia o. Andrzej Bujnowski, redaktor programowy „RUaH”. Jego zdaniem świat wartości religijnych jest obecnie jedynym, o jaki tą muzyką buntu warto walczyć.
Utwory w dużej części są amatorskie, nagrane za własne pieniądze zespołów. – Większość nowych zespołów z powodu braku pieniędzy nie ma dostępu do prawdziwych studiów nagraniowych czy profesjonalnego masteringu, rejestruje swe utwory często w przysłowiowym garażu lub piwnicy – tłumaczy o. Bujnowski. Wierzy jednak w to, że niebawem zespoły te będą tworzyć „awangardę muzyczną w Polsce”.
Muzycy grupy 3 Siostry (Wiara, Nadzieja, Miłość) odpierają zarzut przypisywania muzyce rockowej złego korzenia. „Bóg stworzył wszelką muzykę, a szatan poprzez ludzi przypisał ją sobie. Osiągnął ten sukces, że ludzie muzykę rockową przypisują jemu, a nie Bogu, bo jest ona dzika, głośna, hałaśliwa. A przecież nawrócone plemiona afrykańskie wielbiły Boga tańcem. Murzyni tupali, krzyczeli. Kto głośniej – ten bardziej Go wielbił. To też był hałas” – tłumaczą muzycy w wywiadzie opublikowanym również w nowym „RuaH”.
Więcej szczegółów z nowego numeru oraz możliwości jego zakupu – na stronie internetowej Magazynu.
Jako pierwsi publikujemy jeden z utworów zamieszczonych na płycie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.