Twardowski, Komorowska – nagrodzeni „Totusem” (poprawiona)
13 października 2001 | 20:08 | jw //ad Ⓒ Ⓟ
Ks. Jan Twardowski, Maja Komorowska i krakowskie Centrum Młodzieży “U Siemachy” znaleźli się w gronie nagrodzonych katolickim Noblem czyli nagrodą Totus 2001.
„Totusy” przyznawane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” za pracę charytatywną i edukacyjno-wychowawczą, osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej i propagowanie nauczania Jana Pawła II, wręczono na Zamku Królewskim w Warszawie. Ks. Jan Twardowski i Maja Komorowska otrzymali nagrody w dziedzinie kultury chrześcijańskiej. Ks. Twardowski za całość osiągnięć twórczych, a szczególnie za dokonanie wielkiej syntezy między kulturą i mistyką w czasach, gdy więź ta jest świadomie zrywana; Komorowska – za całokształt osiągnięć twórczych, za niepospolitość i autentyczność uprawianej sztuki.
W kategorii “promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza, nagrodę TOTUS 2001 otrzymali ex equo: Stanisław Jabłonka z Wrocławia, ojciec niepełnosprawnego umysłowo chłopca, zaangażowany w prace fundacji ośrodków pomocy i rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych oraz Centrum Młodzieży “U Siemachy” z Krakowa, które doceniono za niesienie pomocy duchowej i materialnej młodzieży żyjącej w trudnych warunkach społecznych.
W kategorii “Propagowanie nauczania Ojca Świętego” nagrodzono natomiast Konkurs “Pro Publico Bono”. Fundacja doceniła w ten sposób jego trzyletnią pracę propagującą nauczanie społeczne Kościoła na szeroką skalę i ocenę ponad 700 inicjatyw obywatelskich w dziedzinie kultury i edukacji, działalności charytatywnej, zaangażowania na rzecz społeczności lokalnej, regionalnej i międzynarodowej. Konkurs ma za zadanie odnalezienie takich inicjatyw społecznych, które charakteryzują się nowatorstwem, dbałością o dobro wspólne, samowystarczalnością i jawnością finansową oraz wdrażaniem współpracy między ludźmi.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.